Mam od jakiegoś czasu problem, gdyż zmienił mi się zapach moczu. Z tego co czytałam to istotny może

2 odpowiedzi
Mam od jakiegoś czasu problem, gdyż zmienił mi się zapach moczu. Z tego co czytałam to istotny może być fakt, iż moja dieta bogata jest w między innymi banany oraz mięso z kurczaka. Bananów zazwyczaj jem po 4 dziennie, mięso z kurczaka srednio co dwa dni. Mocz z samego rana raczej ciemnożółty, w trakcie dnia staje się bardzo jasny, jest trochę mętny. Oprócz tego co napisałam, nie mam żadnych innych objawów. Czy mam powód żeby się martwic?
Z góry bardzo dziękuje za pomoc
Sugeruję wykonać badanie ogólne oraz posiew moczu. Z wynikami udać się do lekarza rodzinnego lub nefrologa

Proponuję zacząć od spożywania odpowiedniej ilości płynów- około 2-2.5 litra dobowo. Jeżeli zapach nadal będzie się Pani wydawał nieprawidłowy to badanie ogólne i posiew moczu a następnie konsultacja lekarska.