Mam od kilku dni nasilone zawroty glowy, kreci mi się w głowie mam dusznosxi i kaszel podejrzewam ze

5 odpowiedzi
Mam od kilku dni nasilone zawroty glowy, kreci mi się w głowie mam dusznosxi i kaszel podejrzewam ze to nasilinie nerwicy ale dosyx mnie to nie pokoi dlatego tez sie zapytam :Na co wskazuja silne zawroty glowy, bole glowy czasem ucisk silny wokol glowy jak i nad glowa, dusznosci oraz bole galek ocznych przy tym kolotania serca lekkie
Dzień dobry,

zawsze gdy występują niepokojące objawy w pierwszej kolejności należy wykluczyć podłoże medyczne, czyli pójść do lekarza i sprawdzić czy nie jest to jakaś choroba. Jeśli okaże się, że ze zdrowiem fizycznym jest wszystko ok można działać dalej. Objawy psychosomatyczne mają swoje źródło w psychice i aby je skutecznie i trwale wyleczyć polecam poddać się psychoterapii, w której zajmie się Pan/Pani wspólnie z terapeutą przyczynami objawów i nerwicy, o której Pan/Pani pisze. Można równolegle zająć się samym objawem, ulżyć swojemu ciału. Zawroty głowy, ból, ucisk, ból oczu wskazują na przewlekłe napięcia w tej okolicy. Trwające długo napięcie mięśni może powodować ból, hamuje też prawidłowe krążenie krwi i i odprowadzanie toksyn, co może skutkować zawrotami głowy. Proponuję wizytę u fizjoterapeuty, który może sprawdzić przyczynę napięcia (być może coś się dzieje z kręgosłupem, szczęką), wykonać zabieg, który przyniesie ulgę i zlecić odpowiednie ćwiczenia do wykonywania w domu. Dla rozładowania napięcia sugerowałabym też podjęcie jakiejś regularnej, łagodnej aktywności fizycznej, jak spacery, joga, czy pływanie. Nie musi być długo, ale ważna jest regularność, czyli np. lepiej 20 minut spaceru z psem codziennie czy jogi (w internecie jest mnóstwo filmów, z których można korzystać nie wychodząc z domu) niż kilkugodzinna wycieczka raz na tydzień lub dwa.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
wszystkie te objawy mogą mieć podłoże psychogenne - czyli mogą być związane z osobowością i tym jak sobie ona radzi z doświadczanymi emocjami; przed podjęciem psychoterapii warto jednak wykluczyć ich podłoże somatyczne np. zbadać hormony tarczycy , wykluczyć czynniki neurologiczne, laryngologiczne.
W przypadku negatywnych wyników warto się udać do lekarza psychiatry, by może zaproponuje leczenie farmakologiczne, podstawowym sposobem leczenia zaburzeń psychosomatycznych jest psychoterapia i do uczestnictwa w niej zachęcam.
Dzień dobry, to czego w ostatnim czasie Pan/Pani doświadcza może mieć różne przyczyny. Bóle, duszność mogą wynikać z ciała, ale również z napięć psychicznych, których często są wyrazem. Warto skonsultować się ze specjalistą, psychologiem, psychoterapeutą, który na etapie diagnozy będzie miał wgląd w sytuację i będzie mógł zalecić konsultacje z psychiatrą, lekarzem innej specjalizacji lub psychoterapeutą. Jeśli rozeznanie będzie wskazywało na to, że doświadczane objawy mają naturę psychosomatyczną, wówczas potrzebna będzie psychoterapia. Pozwoli ona uporać się z bólem i przywrócić lepszą jakość życia.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychoterapeutyczna (pierwsza wizyta) - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Paradoksalnie,w psychologicznej diagnozie klinicznej Pacjenta powinno się zacząć od...medycyny. Nawet,jeśli objawy występowały wcześniej- należy niezwłocznie skonsultować je z lekarzem internista-przeprowadzić pomiar ciśnienia tętniczego w gabinecie lekarskim-prowadzić codzienny dzienniczek pomiarów ciśnienia i tętna-oznaczyć podstawowe parametry krwi i moczu. Takie podejście do sprawy-wpływa korzystnie na zaburzenia depresyjno-lekowe,które być może u Pani występują-można przekonać się,ze problemy nie dotyczą sfery somatycznej i zająć zdrowiem psychicznym. Holistyczne podejście do swojego stanu zdrowia umożliwia odzyskanie poczucia sprawowania kontroli i decyzyjności. Przy zgłaszanych przez Panią problemach-należy także odbyć konsultacje neurologiczna i kardiologiczna oraz endokrynologiczna-do zbadania są hormony tarczycy. Przy wysokim tętnie-tachykardii bez wyraźnych dysfunkcji kardiologicznych pomocny może okazać się Betabloker,typu Bibloc/Bisocard lub Bloker wapniowy,typu Isoptin,które wykazują także działanie tonizujące i antylękowe,choć przy aktywnej depresji Betablokery w dużej dawce nie są zalecane,ponieważ mogą ją pogłębiać. Pani symptomy mogą wskazywać na zaburzenia depresyjne,ale to już wymaga obserwacji i badań u specjalisty.
Witam Serdecznie,
W związku z opisanym przez Panią problemem, przede wszystkim należałoby wykluczyć podłoże medyczne. Jeśli w tym obszarze, będzie wszystko w porządku, wówczas wskazane by przyjrzeć się przyczyną emocjonalnym, w związku z czym proponuję psychoterapię. Istotne, byłoby zwrócenie uwagi na sposób Pani funkcjonowania w życiu codziennym, czy jakieś sytuacje nie powodują zbytniego obciążenia emocjonalnego, a jeśli tak, to czy posiada Pani jakieś narzędzia by sobie z tym lepiej radzić,
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.