Mam okropny problem z zasypianiem, nie jest to problem, który pojawił się nagle, mecze się z tym od

2 odpowiedzi
Mam okropny problem z zasypianiem, nie jest to problem, który pojawił się nagle, mecze się z tym od dziecka, dziś mam 30 lat i jestem mama 8 miesięcznego dziecka, więc potrzebuje dużo snu żeby móc być w dobrej formie d la córki. Zawsze kiedy planuje spać 7 godzin muszę położyć się już po 21, zaśnięcie zajmuje mi kilka godzin. Dzisiejsza noc spowodowala, że zdecydowałam się napisać, położyłam się o 21.30, o godzinie 3 nad ranem nadal nie spałam, mimo ogromnego zmęczenia. Walczę z tym od lat, próbowałam muzyki relaksacyjnej, medytacji, zioła, czytanie książki przed snem A nawet lampkę wina. Nic nie pomaga, wydaje się, że im bardziej jestem zmęczona tym trudniej jest mi zasnąć, tak jakby mój mózg nie chciał się wyłączyć, mam wrazanie, ze wtedy nawet pracuję na przyspieszonych obrotach. Dochodzi do tego, że funkcjonuje na zasadzie 3-4 godzin snu na dobę, drzemki kiedy moja córka śpi nie dają efektu, tak jak radzą mi lekarze, ponieważ nawet jeśli córka śpi 2 godziny, mój czas zaśnięcia jest tak długi, że czasami śpię 15 min, jednak najczęściej po prostu nie zdążę nawet zasnąć. Męczy mnie to strasznie, za niedługo wracam do pracy i to mnie przeraża. Do tego nawet jeśli już zasnę, mój sen jest tak lekki i wrażliwy, że wszystko mnie budzi wystarczy mocniejszy szum wiatru, załączenie się ogrzewania, zwykle "cyk" i już się budzę i wszystko zaczyna się od nowa. Muszę dodać, że również od dziecka borykam się z ogromnymi migrenami, takimi które powodują wymioty, swiatlowstret i kompletne odcięcie od świata. Może jest to w jakiś sposób polaczone, nie wiem do kogo skierować do pytanie, psychiatry czy neurologa.
Konieczna wizyta u psychiatry.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta) - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zaburzenia snu, szczególnie te trwające od lat, znacznie utrudniają funkcjonowanie za dnia. Leki to nie najlepszy sposób na poradzenie sobie z problemem.
Nie można wykluczyć, bez odpowiednich badań, połączenia napadów migreny z zaburzeniami snu. W tym może pomóc neurolog.
Prócz tego warto stosować się do wskazówek higieny snu. Wśród nich, prócz oczywistych jak:
nie spożywanie kawy, mocnej herbaty, alkoholu przed położeniem się spać.
Czynić starania by nie zostawiać rozwiązywania trudnych życiowych problemów na okres przez udaniem się na spoczynek.
Unikać oglądania TV, pracy przy komputerze i na smartfonie przed pójściem spać.
Dbanie o regularne godziny pójścia do łóżka i wstawania.
Zadbać o higieniczne warunki pomieszczenia w którym się śpi: temperatura, wilgotność, spokój, wywietrzenie pomieszczenia.
Znalazłem też dość ciekawą propozycje dla ludzi, którzy przed zaśnięciem mają natłok myśli
mianowicie: przed położeniem sie do łóżka sporządź listę spraw, które powinnaś załatwić w dniu następnym. Ważne by lista nie była dłuższa niż 4- 5 punktów i składała się ze spraw, które można załatwić w jeden dzień.
Sporządź listę spraw, których na pewno nie jesteś w stanie załatwić jutro. Przy każdym takim punkcie staraj się podać przypuszczalną datę załatwienia go.
Na osobnej liść zaznacz czas w następnym dniu w którym koniecznie powinnaś znaleźć 10 minut dla siebie by w spokoju odpocząć leżąc, siedząc lub wykonując ulubioną czynność.
Po położeniu do snu skoncentruj uwagę na swym oddechu. Najpierw po prostu skup na nim uwagę. Potem postaraj się oddychać równa, w miarę głęboko z tym by wdech był o połowę krótszy niż wydech! To bardzo uspakaja.
Mam nadzieję, że uda się Pani pozbyć problemu
Powodzenia!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.