Mam ostrogi piętowe w obu piętch. Problemy zaczęły się już z pięć, sześć lat temu. Najpierw miałam p

3 odpowiedzi
Mam ostrogi piętowe w obu piętch. Problemy zaczęły się już z pięć, sześć lat temu. Najpierw miałam problem z jedną nogą i dostałam blokadę , później z druga nogą i dostałam również blokadę. pomogło na 3 lata. miałam zabiegi fizyko laser naświetlania, potem fale uderzeniową, osocze bogatopłytkowe- nie pomogło. dopiero następna blokada pomogła ale na krótko, dostałam ją w lipcu a w grudniu już zaczęłam odczuwć ból. Moja lekarz perwszego kontaktu powiedziała mi że powinnam pomyśleć o operacji ostróg. w ubiegłym roku zaczęłam mieć problem z lewym kolanem, zaczyna mi strzelać jak zginam i boli jak mam na nie klęknąć. Myślę, że to jest następstwo tego że trochę inaczej stąpam jak chodzę, żeby mniej odczuwać ból. Bardzo proszę o radę co mam robić. Ewa z Olkusza
Ostrogi piętowe zwykle leczy się zachowawczo - iniekcje sterydów, fizjoterapia. Przy braku postępów należy rozważyć leczenie operacyjne. Zwyrodnienia stawów kolanowych mogą powstawać niezależnie od obecności ostróg, ale rzeczywiście zmieniona mechanika chodu może powodować ich przedwczesne "zużycie". Proponuję skonsultować się z ortopedą. Decyzję o leczeniu operacyjnym należy podjąć w oparciu o wiedzę na temat potencjalnych niedogodności po zabiegu i okresie rekonwalescencji

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Problem "ostróg piętowych" jest dość złożony i może mieć wiele przyczyn. W trakcie badania należy przede wszystkim starać się odnaleźć przyczynę i - jeśli to możliwe - starać się ją skorygować.

Nie ma jednego sposobu leczenia "ostróg piętowych" - leczenie zależy od wyniku badania lekarskiego oraz przebiegu dolegliwości.

Piotr Staszczuk
Jeżeli chodzi o operację entezopatii przyczepu rozścięgna podeszwowego lub ścięgna Achillesa do pięty (taka jest właściwa terminologia ostróg piętowych) to jest to całkowita ostateczność. W pierwszej kolejności należy wykorzystać wszystkie metody leczenia zachowawczego, a z Pani opisu wynika że nie zostały one jeszcze w pełny wykorzystane. Jeżeli chodzi o kolana to owszem zmiana sposób chodu wpływa na biomechanikę stawów kolanowych i ewentualne zmiany przeciążeniowe.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortopedyczna + usg
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.