Mam pękniętą łękotkę, ponadto trzy lata temu miałam przeciążone więzadło. Przez długi czas tego nie

3 odpowiedzi
Mam pękniętą łękotkę, ponadto trzy lata temu miałam przeciążone więzadło. Przez długi czas tego nie robiłam, ale ostatnio znowu zaczęłam siadać skrzyżnie albo podciągać nogę pod siebie i znowu pojawił się ból kolana. Czy pojawienie się bólu może być oznaką, że znowu mam przeciążone więzadło? Czy siadanie po turecku może szkodzić kolanom przy pękniętej łękotce?
Tak. Siad skrzyżny oraz podciąganie nogi pod siebie mocno obciążają aparat łąkotkowo-więzadłowy. Szczególnie więzadło poboczne strzałkowe oraz łąkotkę przyśrodkową. Najlepiej by było w ogóle spróbować zrezygnować z tej pozycji, jednak może Pani też spróbować zastąpić ją sobie siadem klęcznym - taka pozycja również obciąża łąkotki, ale mniej obciąża więzadła poboczne. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. Sposoby siadania, które Pani opisuje obciążają łękotki, dlatego w miarę możliwości proszę siadać normalnie, klasycznie - na krześle, fotelu.
Michałowicz, życzę zdrówka.
Siadanie w takich pozycjach faktycznie obciąża niektóre więzadła i obciąża nierównomiernie łąkotki. Jeżeli pojawia się ból warto wykonać testy funkcjonalne kolana, testy nakierowane na wydolność więzadeł, łąkotki, porównanie zakresów i stabilności kolana w ruchu. Testy są proste i każdy doświadczony terapeuta lub ortopeda może je wykonać. Potrzebne jest również trochę więcej informacji, która łąkotka i więzadło było wcześniej przeciążone. Pozdrawiam Arkadiusz Szmitka

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.