Mam pewien problem. 2,5 tygodnia temu miałam wypadek rowery. Upadłam na rękę, trochę sie potluklam.

1 odpowiedzi
Mam pewien problem. 2,5 tygodnia temu miałam wypadek rowery. Upadłam na rękę, trochę sie potluklam. Bylo to w piątek wieczorem. Kolejnego dnia miałam isc na SOR zrobić prześwietlenie jednak to był moment kiedy wszedł juz do nas wirus i Sory na weekend byly zamkniete. Zatem normalnie w poniedzialek z przykurczem reki poszlam do pracy (mam zgietą rękę bo tak mniej boli). Po 2 dniach zaczął pojawiać sie przeogromny siniak na bicepsie u prawej ręki. Ból...nie do opisania... W zwiazku z powyzszym ze siniak robił sie coraz to bardziej widoczny, zrobił sie juz na pół ręki - przeswietlenie na sorze odkladalam na później .Reka boli, wyprostować jej nie mogę, podnieść w gore tym bardziej. Podstawowe czynnosci takie jak ubieranie sie, mycie glowy sprawiaja okropny bol. Ból lagodzilam srodkami przeciwbolowymi na receptę. Minęły 2,5 tygodnia. Sytuacja jest jaka jest, czyli coronawirus + niedostępni lekarze, wszystko zamkniete. Dzwonilam po kilku placowkach, zapisac sie gdziekolwiek - nawet prywatnie by zrobic usg ręki (gdyz nie mogę jej podniesc do góry)...niestety nie gwarantują ze wizyta sie odbędzie - ok, rozumiem. Zaczelam czytac w internecie, szukac jakiejs informacji ktora nakieruje mnie co sie moze dziac z tą ręką....dodatkowo znajomy poszedl do pewnego znajomego ze szpitala popytać o moją sytuację.
Wynalazlam....+ info od znajomego ze mam uszkodzony stożek rotatorów??
Bolesna sprawa, wymagajaca rehabilitacji w najgorszym wypadku operacja....
Niestety nie jestem w stanie w obecnej sytuacji potwierdzić w 100% owej diagnozy ale czytając opisy...jest duze prawdopodobienstwo ze to uszkodzenie barku.
Jak sobie radzić? W jaki sposób to samemu w obecnej sytuacji rehabilitowac zeby reka wróciła choćby do polowy sprawności. Obecnie juz jezdze ponownie rowerem, nie wyobrażam sobie wsiąść w komunikacje, rowerem bezpieczniej przy wirusie. Rękę juz prostuję / wyciagam do kierownicy, zatem nie sprawia mi jazda az takiego bolu, jednak proba uniesienia ręki do góry, podniesienia czegoś "nie ciezkiego" Sprawia ze w barku strzela, gruchocze i wywołuje ból...
Rękę -kończynę należy zbadać, lub wykonać kilka testów online, co pozwoli przybliżyć co się mogło stać. Warto również wykonać rtg w celu wykluczenia złamania. Skierowania da się wystawić online.