Mam powiekszone wezly chlonne na lewej stronie pachwiny i zauważyłem je tez troche wyzej nie boli ,a

6 odpowiedzi
Mam powiekszone wezly chlonne na lewej stronie pachwiny i zauważyłem je tez troche wyzej nie boli ,ale martwi mnie bol lewego jadra i guz jakby kulka nie boli przy dotykaniu.Jadro boli bardziej przy chodzeniu i schylaniu sie.Po konsultacji z 2 lekazami nic nie pomogło krew i mocz nic nie wykazala dostalem tabletki przeciw bolowe/zapalne.Jakas porada?
Prob lem może być poważniejszy leczenie przeciwzapalbne nie wystarczy,trzeba konsultacji chirurgicznej,usg Doppler naczyń jądrowych,niepokojące są te niebolesne węzły chłonne.Trzeba przede wszystkim wykluczyć zmianę rozrostową jądra(ostatnio dużo się o tym w mediach mówi).

W USG moszny i brzucha wykluczyć należy guza jądra. Bo jeśli to guz jądra - to należy usunąć jądro. Najlepiej skonsultować z urologiem onkologiem
Wizyta u urologa z badaniem USG
USG jąder oraz węzłów pachwinowych plus konsultacja urologa. Pozdrawiam P. Orlicki
Czy USG było zrobione?? Trzeba to wyjaśnić. Czy chodzi o zmianę w jądrze - guz o niewyjaśnionym charakterze. Czy np jakiś stan zapalny, czy zmiany w układzie limfatycznym.
Możliwe, że w zależności od rozpoznania będzie potrzebna biopsja lub chirurgiczne pobranie węzła chłonnego do badania.
Dzień dobry

Konieczne jest wykonanie badania USG pachwin i jąder oraz konsultacja urologiczna.

Pozdrawiam
Jasiuk