Mam problem i proszę o radę. Mam 25 lat i zero znajomych na koncie. Jest mi bardzo źle i bardzo smut

3 odpowiedzi
Mam problem i proszę o radę. Mam 25 lat i zero znajomych na koncie. Jest mi bardzo źle i bardzo smutno z tego powodu czasem nawet płacze bo jestem osobą nadwrażliwą. Zacznę od początku. Miałem bardzo szczęśliwe i udane dzieciństwo. Rodzice zawsze mi pomagali i zawsze mnie wspierali. Problem się zaczął jak poszłem do podstawówki. Tam byłem prześladowany ze względu że byłem cichy i miły. I nie umiałem się bronić nie potrafiłem. Potem gimnazjum tam już trochę lepiej udało mi sie nawiązać parę relacji które po zamianie szkoły sie rozpadły. Potem szkoła średnia i tam odżyłem bardzo mili nauczyciele i uczniowie miałem tam kilka znajomości. Niestety po maturze wszystkie kontakty sie urwały. Potem poznałem kilku przyjaciół. Ale mnie tylko wykorzystwali zdradzali zostawiali wracali niszcząc przy tym resztki mojej pewności siebie. Zawsze przyjaźń z nimi była dla mnie najważniejsza. Jak czegoś potrzebowali to zawsze byłem na każde ich zawołanie. Wspierałem podnosiłem gdy upadali wybijałem głupie pomysły z głowy. Ale gdy trzeba było w drugą stronę to nie było nikogo. Ale mimo tego że nie traktowali mnie poważnie to nie miały siły żeby to zakończyć. Teraz od 2 lat nie mam żadnych znajomych przyjaciół itd i jest mi z tym źle. Zazdroszczę innym że mają przyjaciół. Często jak widze lub czytam jakieś cytaty o przyjaźni to jest mi smutno i przykro. Chciałbym to zmienić ale nie wiem jak? Jak zagadać to przypadkowej osoby? Co jest ze mną nie tak?
Myślę, że warto by było, żeby skonsultował się pan z psychologiem lub psychoterapeutą. Z tego co Pan pisze, z jakiegoś powodu trudno Panu utrzymać przyjaźnie i koleżeńskie relacje - dobrze by było ten powód zidentyfikować i zmniejszyć lub wyeliminować jego oddziaływanie na Pana.
To bardzo ważne, że ma Pan umiejętność wchodzenia w relacje, w których jest Panu dobrze oraz dobre doświadczenia z innymi ludźmi. To cenne zasoby, które mogą przydać się do dalszej pracy.
Pozdrawiam i trzymam kciuki!

W dobie internetu i rzeczywistości XXI wieku warto zapisać się do grup np na Fbook i tworzyć przyjażnie. Na podstawie hobby, pasji, zwodu itd. umawiac się do kina, na rower. Proszę spróbować, bo dziś wszyscy zyją w wirtualnych realiach.
Dzień dobry
Proponuję, aby skorzystała Pan z wizyt u specjalisty-psychoterapeuty. Należy przyjżeć się, na czym polega Pana kłopot, być może trudno jest Panu stawiać innym granice, co niektórzy znajomi mogą wykorzystywać. Pozdrawiam serdecznie Agnieszka Gałańczuk