Mam problem ... Kilka dni temu po trzech latach rzuciła mnie dziewczyna. Nie rodzę sobie z tym,chc

3 odpowiedzi
Mam problem ...
Kilka dni temu po trzech latach rzuciła mnie dziewczyna.
Nie rodzę sobie z tym,chciał bym żeby to mnie wróciła.
Zrobił bym wszystko żeby tylko tak bylo.
Ona mówi że jest nieszczęśliwa ostatnio.
Ostatni czas około miesiąca był średni.
Pisałem do niej,domagałem się uwagi,wydaje się że była tym zmęczona że domagałem się uwagi.
Dodam że nie mieszka ona z rodzicami i ma trudne relacje rodzinne.
Mieaszka w mieszkaniu z jakiejś fundacji.
Ostatni czas nie był dla niej lekki,bo zaczęła pracę ,zmiana miejsca zamieszkania i jeszcze załatwia sprawy związane ze studiami.
Myślę że czuła się przytłoczona moim pisaniem i dzwonieniem do niej.
Mówiła też że ja nie doceniam gdzie to jej jest prawdą i traktuje jak służąca to też nie prawda.
Jestem osobą chodząca ale niepełnosprawną i potrzebuje niestety czasem pomocy.
My jak się poznaliśmy to ona miała niecałe 17 lat ,a ja 25.
Nie wiem co mam zrobić żeby znowu na mnie patrzyła ona na mnie tak jak kiedyś.
Nie wyobrażam sobie życie bez niej,bardzo ją kocham i jestem w stanie dużo zrobić dla niej mimo że niepełnosprawny.
Dodam że byliśmy zareczeni,a teraz wszystko się zawaliło jak pisałem.
Zablokowała mnie wszędzie gdzie się dało.
Proszę o rady co zrobić żebym znów był w jak oczach interesujący i żeby znów mnie pokochała bo źle mi bez niej.
Gorzej śpię , mało jem i pije mało.
Straciłem na wadze.
Czekam na odpowiedź
Dzień dobry. Narzeczona rzuciła Pana kilka dni temu. To bardzo krótki okres, czas na przebywanie tzw. "żałoby po stracie" dopiero się rozpoczął. Proponuje pozwolić sobie przeżywać wszelkie uczucia, ale na razie nic nie robić w kierunku byłej partnerki. Być może za jakiś czas będzie to możliwe, kiedy u obojga opadną pierwsze, najsilniejsze emocje. Wtedy rozmowa mogłaby mieć większy sens. Jeżeli dziewczyna poblokowała Pana to oznacza, że na ten moment nie chce mieć z Panem kontaktu i należy to uszanować. Wszelkie naciski na Nią mogą tylko pogorszyć sprawę. Proszę uzbroić się w cierpliwość.

Rozumiem, że przeżywa Pan trudny okres po zakończeniu związku. To zrozumiałe, że rozstanie po trzech latach może wywołać silne emocje i poczucie straty. Ważne jest, aby dać sobie czas na proces radzenia sobie z tymi uczuciami.
Ważne jest także zrozumienie, że relacje bywają złożone i wymagają uwagi oraz pracy od obu stron. Skupienie się na tym, jak Pana zachowanie wpłynęło na relację, może pomóc zrozumieć, co mogło przyczynić się do trudności.
W obecnej sytuacji ważne jest, aby dać dziewczynie przestrzeń, jeśli zdecydowała się na zakończenie związku. Wysłanie sygnałów, że rozumie Pan jej potrzeby i respektuje jej decyzję, jest ważne. Skoncentrowanie się na własnym rozwoju oraz dbanie o własne emocje i zdrowie może również pomóc w tym trudnym czasie.
W przypadku silnych trudności emocjonalnych, takich jak problemy ze snem, apetytem czy utratą wagi, warto skonsultować się z profesjonalistą zdrowia psychicznego. Osoba taka może pomóc w radzeniu sobie z trudnościami i wsparciu emocjonalnym w trudnych momentach.
Również warto przemyśleć terapię indywidualną, która mogłaby pomóc Panu lepiej zrozumieć swoje emocje, relacje i wyzwania, z którymi się Pan obecnie zmaga. Wszystkiego dobrego!
Rozumiem, że przeżywasz trudny moment po rozstaniu z dziewczyną. W takiej sytuacji ważne jest pamiętać, że nie możemy kontrolować czyjegoś uczucia i decyzji. Warto zatem skupić się na sobie i swoim własnym rozwoju.

Przede wszystkim, daj sobie czas na to, aby przepracować emocje związane z rozstaniem. Rozumiałem, że jesteś smutny i to jest normalne, jednak nie zapominaj o dbaniu o swoje zdrowie emocjonalne i fizyczne. Tak jak wspomniałeś, że masz problemy ze snem, apetytem i wagą, ważne jest, abyś zajął się tym aspektem swojego życia. Może warto poszukać wsparcia w najbliższych osobach, takich jak przyjaciele lub rodzina, lub porozmawiać z profesjonalistą, jak psycholog, który może Ci pomóc w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi.

Jeśli chodzi o twoją relację z dziewczyną, ważne jest, aby uszanować jej decyzję o rozstaniu. Najlepsze, co możesz teraz zrobić, to dać jej przestrzeń i czas na samodzielną refleksję nad swoimi uczuciami. Jeśli ona zdecyduje się ponownie skontaktować, zapytaj, czy będziecie mogli porozmawiać o waszej sytuacji i jak się czujesz. W tym czasie, skup się na sobie i swoim dobru.

Pamiętaj, że relacje są dwustronne i wymagają uwagi i pracy obu stron. Jeśli pojawi się możliwość rozmowy z nią, staraj się zrozumieć, co było źródłem jej nieszczęścia i jakie były jej potrzeby w związku. Współpraca, wsłuchiwanie się i wzajemne zrozumienie są kluczowe dla budowania trwałych i zdrowych relacji.

Ważne jest również, aby zająć się sobą i realizować swoje cele osobiste. Skoncentruj się na swoim rozwoju, pasjach i zainteresowaniach. Będąc podekscytowanym i spełnionym samym sobą, jesteś bardziej atrakcyjny dla innych.

Pamiętaj, że czas leczy rany i każda sytuacja daje nam szansę do wzrostu i uczenia się. Nie jesteś sam - poszukaj wsparcia w bliskich osobach lub zaufanych przyjaciołach, którzy mogą pomóc Ci przejść przez ten trudny okres.