Mam problem od jakiegoś czasu z przeskakującym ścięgnem w łokciu, pojawiło się to po dźwiganiu ciężk

3 odpowiedzi
Mam problem od jakiegoś czasu z przeskakującym ścięgnem w łokciu, pojawiło się to po dźwiganiu ciężkich rzeczy i trzyma się już około miesiąca, byłem u fizjoterapeuty który zrobił mi punktowy masaż tego ścięgna i wyczuł że jest ono grubsze jednak to nie pomogło. Co mogę jeszcze zrobić ?

Dzień dobry,

Opisane przez Pana objawy mogą sugerować tendinopatię ścięgna. Jeżeli dotychczas odbyła się tylko jedna wizyta u fizjoterapeuty, warto rozważyć kolejne sesje. Oprócz terapii manualnej i masażu, można również skorzystać z zabiegów takich jak laseroterapia czy ultradźwięki.

Jeśli te metody nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, zalecam konsultację z ortopedą, który może przeprowadzić dalszą diagnostykę i zaproponować leczenie, na przykład w formie ostrzykiwania ścięgna.

Kluczowe jest, aby nie przeciążać łokcia i dać mu czas na regenerację.
Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
możliwe, że problem ten wymaga większej liczby wizyt. Poza terapią manualną warto wdrożyć odpowiednie ćwiczenia. Możliwe, że przydatna będzie konsultacja ortopedyczna. Warto skonsultować się z fizjoterapeutą, który prowadził pierwszą wizytę. Widział Pana problem na żywo więc będzie w stanie lepiej ocenić sytuację.
Dobrego dnia.
Dzień dobry, zakładam, że wybrał się Pani/Pan do fizjoterapeuty w związku z bólem związanym z tym przeskakiwaniem w łokciu. Ból oraz pogrubienie ścięgna i/lub więzadła może wskazywać na jego stan zapalany czy też tendinopatie. W tym przypadku sama terapia miejscowa nie zawsze wystarcza, a tym bardziej nie po jednym spotkaniu. Często w przypadku tego typu urazu poza działaniem manualnym ze strony terapeuty zalecane jest wykonywanie odpowiednich ćwiczeń oraz odciążenie danego miejsca czy też unikanie jego czynności/ruchów, które mogą powodować drażnienie stanu zapalnego. Co więcej terapia manualna powinna objąć szerszy obszar niż tylko miejsce bolesne, gdyż to inne tkanki miękki mogą mieć wpływ na dane dolegliwości.

Biorąc to wszystko pod uwagę sugerowałbym wrócić do fizjoterapeuty na kolejną wizytę i jeśli sam nie wyjdzie z inicjatywą, zapytać o ćwiczenia i co jego zdaniem dalej z tym zrobić.

Tak dodatkowo mogę jeszcze dodać, w przypadku kiedy czujemy jakieś przeskakiwanie w stawie, natomiast nie powoduje ono bólu nie zawsze trzeba panikować. Warto to sprawdzić ale jeśli nie powoduje to bólu nie trzeba się tym od razu bardzo martwić. Często są to po prostu tkanki miękki typu np. ścięgno, które podczas ruchu przeskakuje sobie przez inne struktury.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.