Mam problem, w badaniu TK i MR uwidoczniona jest zmiana ogniskowa o wym 16x20x22 mm w okolicy biegun

2 odpowiedzi
Mam problem, w badaniu TK i MR uwidoczniona jest zmiana ogniskowa o wym 16x20x22 mm w okolicy bieguna nerki prawej, niewykazująca utraty sygnału w sekwencjach z saturacją tłuszczu, ulegającą niejednorodnemu wzmocnieniu pokontrastowemu. Man 68 lat , jestem po po resekcji płata górnego płuca prawego(2001r) i i po resekcji guza przerzutowego OUN (2002R), nie wiem co lepsze czy zdecydować się od razu na operację czy jeszcze poczekać z 1/2 roku i poobesrwować czy ta zmiana rośnie? czy może zmniejszy się?, proszę o radę.
Proszę nie szukać pomocy w takim przypadku na forum dyskusyjnym!
To jest zbyt poważna sprawa, by leczyć się korespondencyjne. Jeśli był Pan już u urologa, zawsze może Pan poprosić innego o drugą opinię.

Ciężko udzielić rady gdy nie widzi się tomografii i nie zna Pana aktualnej kondycji zdrowotnej. Z całą pewnością Internet to OSTATNIE miejsce na takie pytania. Każdą decyzję o operacji i jej rodzaju urolog podejmuje po obejrzeniu badania (obrazów), sam opis radiologa to za mało. Analizujemy wszystko począwszy od dokładnej lokalizacji zmiany, głębokości, konfiguracji dróg moczowych, bliskości innych tkanek i narządów aż do grubości tkanki tłuszczowej- takich informacji nie ma w opisie. Nie znając pacjenta nie można nic poradzić poza jednym - jak najszybciej na konsultację urologiczną, może Pan pójść do kilku urologów jeżeli chce Pan uzyskać więcej niż jedną opinię. Ale osobiście. Z całą dokumentacją. Płytą z badania. I pilnie.