Mam problem z kręgosłupem lędźwiowym, zawsze wydalwal mi się najsłabszy ale ostatnio często ból powr

2 odpowiedzi
Mam problem z kręgosłupem lędźwiowym, zawsze wydalwal mi się najsłabszy ale ostatnio często ból powracał , zrobiłem w końcu rezonans magnetyczny i chciałbym żebyście Państwo czy bardzo źle sprawy się mają czytając opis poniżej.
Spłycenie fizjologicznej lordozy, częściowa lewostronna lumbalizacja S1. Dehydratacja i obniżenie krążków międzykręgowych w odcinku L4-S1. Obrzękowa przebudowa i nierównośc blaszek granicznych w odcinku L5-S1. W stawach międzykręgowych małych w odcinku L4-S1 zmiany przeciążeniowe-odczynowe ze zwiększoną ilością płynu w prawym stawie L4-L5. Na poziomie L4-L5 tyłozmyk na 2,5 mam i tylna przepuklina krążka międzykręgowego na 3mm bez ucisku na struktury nerwowe. Na poziomie L5-S1 tylna przepuklina krążka międzykręgowego na 2,3 mam bez ucisku na struktury nerwowe. Nerwy rdzeniowe L5 przylegają do ograniczeń w zwężonych otworach międzykręgowych.
Wymiary kanału kręgowego w normie.
Stożek rdzenia jednorodny na poziomie L1.
Odpowiadając na Pańskie pytanie: Sprawy nie mają się bardzo źle, jednak wyraźnie sugerują, że warto zacząć działać, by nie miały się gorzej. Badanie rezonansem nie daje odpowiedzi na pytanie dlaczego boli Pana kręgosłup. Ciało ludzkie posiada szereg mechanizmów adaptacji i kompensacji dostosowujących je do aktualnie panujących warunków wewnętrznych i zewnętrznych. Są to procesy dynamiczne. Badanie rezonansem przedstawia jedynie aktualny stan tych procesów.
Dobrym rozwiązaniem dla Pana będzie wizyta u doświadczonego fizjoterapeuty. Przeprowadzi on właściwe badanie, zidentyfikuje źródło problemu oraz pomoże go wyeliminować.

Polecam terapię manualna i dobrany trening stabilizacyjny