Mam problem z kręgosłupem, mianowicie jakieś dwa miesiące temu podczas rozgrzewki meczowej przed dok

7 odpowiedzi
Mam problem z kręgosłupem, mianowicie jakieś dwa miesiące temu podczas rozgrzewki meczowej przed dokładnym rozgrzaniem się uderzyłem piłkę nogą i w tym momencie poczułem silny ból kręgosłupa mniej więcej po środku. ból towarzyszył mi cały mecz podczas każdego mocniejszego podania oraz strzału. Mineło dwa miesiące i do tej pory boli mnie podczas gdy dotykam poszczególne kręgi w tym miejscu oraz gdy mocno się wyprostowuje i gdy uderzam piłkę ból również jest silny. Dodam również ze nie jest to mój jedyny problem, ostatnio dwa razy dostałem silnych bóli kręgosłupa w odcinku lędźwiowy, wręcz paraliżujących, na badaniu tomografią komputerową wyszło że mam przepuklinę w odcinku lędzwiowym która uciska na nerw. proszę o poradę i podpowiedz w czym może być problem.
Proszę udać się do dobrego i sprawdzonego fizjoterapeuty w okolicy. Powinien przeprowadzić odpowiednie badanie (w tym neurodynamiczne) które potwierdzi lub wykluczy zaangażowanie układu nerwowego w Pana problem. Jeśli po raz kolejny pojawia się problem w odcinku lędźwiowym kręgosłupa to na pewno zaangażowany jest układ mięśniowo- powięziowo- więzadłowy, który może dawać podobne objawy co przepuklina. Proszę pamiętać że przepukliny dysków międzykręgowych są zjawiskiem powszechnym i w 80-90% nie odpowiadają za ból kręgosłupa; wszystko zależy od jej wielkości, czy doszło do "sekwestracji" jądra miażdżystego. W tym roku opublikowano badania przeprowadzone na olimpijczykach i 50% z nich w obrazie tomografii miała wypukliny wielopoziomowe lub przepukliny. Gdyby doszło u Pana do sekwestracji jądra miażdżystego nie byłby Pan wstanie ruszyć się z łóżka, przez +/- kilkanaście dni, nie mówiąc już o graniu w piłkę. Wygląda to na problem układu ruchu, dobry fizjoterapeuta powinien załatwić sprawę, potrzebna jest dokładna diagnostyka fizjoterapeutyczna, interwencja manualna i ćwiczenia odpowiednio dobrane pod Pana problem. Jeśli faktycznie jest to problem na poziomie dysków międzykręgowych to mimo, że boli polecam spacery- rytmiczny, energiczny chód, na początek 20 minut, codziennie wieczorem gdy już jest chłodniej. To świetnie wpływa na odżywienie i drenaż płynów (regenerację) w obrębie krążków międzykręgowych. Pozdrawiam

Możliwe że problemem jest przyblokowanie w stawach międzykręgowych . Najlepszym wyjściem będzie udanie się do dobrego fizjoterapeuty. Jak Pan jest z okolicy Opola to zapraszam do Opolskiego Centrum Fizjoterapii
Proponuję udać się do fizjoterapeuty który rozpozna problem i go rozwiąże. Czekanie nie przyniesie nic dobrego a z czasem może problem pogłębić.
Witam,
Istotne jest wprowadzenie programu rehabilitacji. Ważne jest by obejrzał pana fizjoterapeuta. Trzeba sprawdzić przyczynę może ona być na poziomie mięśniowo-powięziowym, więzadłowym trzeba to sprawdzić. Wdrążyć odpowiedni zestaw ćwiczeń, aby obudować prawidłowy wzorzec ruchowy podczas gry.W razie wątpliwości proszę pisać.
Pozdrawiam!
Szanowny Panie,
Nie każda przepuklina, która jest widoczna w obrazie MRI lub CT będzie dawała objawy. Dlatego warto zgłosić się do terapeuty który po wykonaniu testów funkcjonalnych będzie mógł określić co jest przyczyną dolegliwości. Sugeruję przyspieszyć działania w tym kierunku bo długo utrzymująca się dysfunkcja potrafi na stałe zmianić strukturę i wywołać wiele rozsianych mechanizmów kompensacyjnych.
trudno odpowiedziec na pewno co jest zrodłem bolu moze to byc mocno spiety po kopnieciu miesien posladowy mniejszy ktory daje podobny bol do przepukliny lub miesien biodrowo ledzwiowy lub przepuklina w odcinku ledziowym trzeba zrobic badanie i zroznicowac co jest problemem badanie polega na testach neurologicznych wykonywanych przez fizjoterapeutę
Opisane objawy choć jest ich mało mogą sugerować że mamy do czynienia z przepukliną aktywną, należało by skonfrontować dokładny wywiad oraz badanie przedmiotowe pacjenta z badaniem obrazowym w celu ustalenia czy dana przepuklina może powodować opisane dolegliwości czy jest niema klinicznie (tzn. jest ale nie boli). Po dokładnym badaniu nie powinno być trudności z odnalezieniem problemu,
Pozdrawiam Jarosław Komosa