Mam problem, z którym byłam u lekarza, ale niestety nadal się martwię dlatego prosiłabym o opinie. B
1
odpowiedzi
Mam problem, z którym byłam u lekarza, ale niestety nadal się martwię dlatego prosiłabym o opinie. Boli mnie żuchwa po prawej stronie, zaczęło się od bólu szóstki tylko przy ruszaniu nim. Po wizycie u dentysty na RTG pantomograficzne nic nie było widać. Następnie po tygodniu pojawił się ogromny ból żuchwy po prawej stronie, przy otwieraniu szczęki, ucho, głowa. Mialam powiększone węzły chłonne po tej stronie, temperature 37,5. Po konsultacji telefonicznej ze stomatologiem zalecił mi zażywać ketolek 150mg na dobę. Nie bardzo pomagało na ból. Następnego dnia już przeniosł mi się ból na tylko szóstkę przy nawet lekkim dotknięciu językiem czy palcem. Nie było możliwości jedzenia to strona i mocniejsze zamknięcie szczęki i dotyku tego zęba powodował ból. Najgorzej bywa w nocy gdy tylko leże, ból mnie budzi. Jak się pionizuje to jest lepiej-choc nie całkiem dobrze. Po lyknieciu ketoleku mija godzina zanim cokolwiek minie, i tak 5 max 6h odstępu między dawkami by nie bolało aż tak. Na wizycie u stomatologa po tych dniach, zrobieniu RTG tego zęba nic nie widać, dotykał mi zębów jakiś patyczkiem czy czuje zimno i czulam. Opukowo bardzo boli, migdały po tej stronie przerosniete i boli pod żuchwa po tej stronie, oraz koło policzka, ucho. Przy połykaniu nie czuć bardzo -gorzej jest pomiędzy. Stomatolog mówi że ze zdjęć nie widać by trzeba było kanałowo leczyć i woli odhaczyc inne prsyczyny. Zalecił wizytę u laryngologa i zażywanie AUGMENTINU co 12h. Wizytę ma za 2 dni. Dziś odczuwam ból zuchwy po całej prawej stronie aż do przednich zebów, pod nią na gardle, ząb już tak nie boli przy dotyku, lecz jak poruszam nim czy zacisnę mocno szczękę to czuję dyskofort. Czy mogłabym prosić o jakieś sugestie, porady?
Objawy opisywane przez Panią wywołany jest zapaleniem tkanek około-wierzchołkowych. Należą do nich: ból przy naciśnięciu na ząb, uczucie wysadzania zęba z zębodołu, ruchomość zęba ( ząb pływa jak na poduszce). Nasilenie bólu w pozycji poziomej wynika ze zwiększenia w tej pozycji ciśnienia w zębie i zwiększenia ucisku zakończeń nerwowych w zębie. Ząb jest martwy, bądź obumiera. Konieczne jest leczenie endodontyczne.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.