Mam problem z łydkami , są ogromne. Co mam robić? Rozciągać się? Bo ćwiczenia w sumie mogą mi powięk
2
odpowiedzi
Mam problem z łydkami , są ogromne. Co mam robić? Rozciągać się? Bo ćwiczenia w sumie mogą mi powiększyć tylko te łydki ;( mam 1,65 i ważę 51 kg , jestem dość szczupła a te łydki są nieproporcjonalne do mojego całego ciała .
Dzień dobry. Proporcje ciała to często kwestia genetyki, na którą mamy ograniczony wpływ. Rozbudować łydki w czasie ćwiczeń jest dość trudno (w niewielkiej ilości ćwiczeń wykorzystuje się je na tyle, żeby miało to realny wpływ na ich rozmiar, trzeba specjalnie włączać ćwiczenia im dedykowane). Jeśli jest Pani szczupła, ich rozmiar nie jest również kwestią nadmiaru tkanki tłuszczowej. W takim przypadku radziłbym prowadzić aktywny tryb życia i popracować na mięśniami w wyższych partiach nóg, przez co łydki nie będą odstawać wyglądem.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Proszę się nie nastawiać, że aktywność fizyczna sprawi, że "łydki się powiększą". Jest to bardzo często podawany argument (szczególnie przez kobiety) w obawie przed przybraniem masy ciała i "męską muskulaturą". W rzeczywistości osiągnięcie takiego stanu rzeczy, szczególnie w przypadku kobiet, wymaga regularnego, intensywnego treningu siłowego, czyli takiego, którego większość kobiet nie wybiera. W dodatku mięśnie łydek są jedynymi z najcięższych partii pod względem przybierania na masie mięśniowej - również dla Panów. Regularna, umiarkowana aktywność fizyczna jest kluczem do zachowania zdrowia i zgrabnej sylwetki. Do najefektywniejszych w przypadku redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej należą ćwiczenia wytrząsające, w szczególności: bieganie, jazda na rowerze (zwykłym, nie stacjonarnym) oraz w szczególności skakanka. Najlepiej zacząć do mniejszej ilości treningów w tygodniu i systematycznie zwiększać ilość do 4-5. Każda sesja nie powinna trwać krócej niż 30-40 minut i obejmować większość partii mięśniowych (przy treningu obwodowym).
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.