Mam problem z mężem, który na co dzień jest dobry i kochany, ale (na moje oko) ma zaburzenia eksploz

2 odpowiedzi
Mam problem z mężem, który na co dzień jest dobry i kochany, ale (na moje oko) ma zaburzenia eksplozywne przerywane. Objawiają się nieproporcjonalną złością
- agresją słowną i niekiedy fizyczną (potwornym wrzeszczeniem i lawiną obelg). Do tego w normalnych sytuacjach zauważam u niego też problemy z koncentracją i dziwne natręctwa (drapanie po głowie z zawieszeniem się, przesadnie dokładne smarowanie kanapki masłem - do samych brzegów itd.)
Sama leczę się na depresję lękową. Wiem, że konieczna jest pomoc specjalisty dla niego zwłaszcza ze względu na zaburzenia niszczące. Ale nie wiem do kogo się udać i jak się do tego zabrać. On sam uważa, że tego nie potrzebuje i że to normalne, że człowiek się denerwuje. Nie ma on świadomości skali swojego zachowania. Do tego jest sceptyczny wobec każdego kto ma inne zdanie niż on. Doszło to tego, że w napadach agresji uciekam z domu na kilka dni, tak jak teraz. Zamierzam postawić ultimatum i wymusić na nim pójście do specjalisty, jednak chciałabym wiedzieć do kogo. Szanuje wszelkich psychologów i terapeutów ale chciałabym trafić do kogoś kto ma doświadczenie z takimi trudnymi przypadkami i będzie w stanie współpracować z nim i ze mną. Myślę że potrzebna będzie szeroka diagnostyka i leczenie, być może nawet neurologicznie (w dzieciństwie spadł ze schodów na głowę, a w dorosłym życiu boryka się z ciągłymi bólami głowy).
Bardzo proszę o podpowiedzi i wskazania do kogo się udać (Warszawa) i od czego zacząć.
Dzień dobry,
Jak najbardziej powinna Pani zareagować jakoś w tej sytuacji. Natomiast jeśli Pani zadecyduje za męża o terapii, wybierze mu specjalistę itd. a mąż się w to nie zaangażuje, prawdopodobnie niewiele to zmieni, bo żeby terapia działała. ktoś musi być sam przekonany o słuszności tej decyzji. Może Pani spróbować postawić mężowi ultimatum - może to zadziała na niego motywacyjnie. Jeśli nie, a są sytuacje przemocowe, kiedy Pani ucieka z domu, może Pani zgłosić to na policję i podjąć środki prawne aby wyegzekwować od niego leczenie. Może też Pani udać się do ośrodka opieki społecznej i poinformować o tych sytuacjach, tam też powinna Pani dostać wsparcie i poradę, co najlepiej zrobić w tej sytuacji. Na pewno na początek powinna być konsultacja u psychoterapeuty i u psychiatry.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, myślę, że warto zacząć szukać pomocy. Można rozpocząć od lekarza neurologa, lub lekarza psychiatry i po konsultacji lekarz powinie n Państwa przeprowadzić przez proces diagnostyki i leczenia.
Pozdrawiam,

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.