Mam problem z moja 8,5 letnia córka wychowuje ja sama mieszkamy z moja mama A jej babcia niestety mo

1 odpowiedzi
Mam problem z moja 8,5 letnia córka wychowuje ja sama mieszkamy z moja mama A jej babcia niestety moja mama ma padaczkę urazowa przez 8 lat chronilam ja przed tym widokiem ale niestety pech chciał że akurat trafiła na taki nieszczęśliwy widok od tamtej pory niemoge chodzić do pracy ciagle urlop albo opieka na dziecko bo się boi ,nie mam ja z kim zostawiać bo mieszkamy w trójkę jak i również mam obawy że w końcu mnie z pracy zwolnią byłam u psychologa na 2 wizytach prywatnie ale stwierdziła że to będzie długie leczenie i kontakt się urwał mimo że pisałam i dzwoniłam do Pani psycholog teraz jestem zapisana z nią do psychiatry ale też juz niewiem czy to coś pomoże jestem juz bezsilna bo niewiem w którym kierunku się ruszyć chcąc jej pomóc
Rozumiem, że obecna sytuacja stwarza wiele trudności i obaw. Chciałabym podzielić się kilkoma sugestiami, które mogą być pomocne.
Po pierwsze, warto szukać grup wsparcia dla rodziców lub osób opiekujących się bliskimi, którzy borykają się z trudnościami. Mogą to być spotkania osobiście lub też online. Po drugie, warto skonsultować się z pracodawcą w sprawie możliwości elastycznych godzin pracy lub opcji pracy zdalnej, jeśli to jest możliwe. Może istnieć także inne rozwiązania.
Trzecią sugestią jest otwarta rozmowa z córką o jej uczuciach i obawach. Spróbujcie znaleźć wspólne aktywności, które Was zbliżą i pozwolą na zbudowanie więzi. Jeśli widzi Pani, że sytuacja z Panią mamą wpływa na jej samopoczucie, warto znaleźć delikatny sposób na rozmowę o tym z córką. Kolejnym krokiem jest kontynuowanie konsultacji z psychiatrą i psychologiem. W przypadku leczenia psychiatrycznego, czasami potrzebna jest dłuższa perspektywa, więc zachęcam do cierpliwości i otwartości na różne podejścia. Jeśli to możliwe, warto rozważyć poszukiwanie lokalnych programów wsparcia dla rodzin, które mogą oferować opiekę nad dziećmi w razie potrzeby. Ostatecznym, ale nie mniej ważnym, punktem jest dbanie o własne zdrowie psychiczne. Również Pani potrzebuje wsparcia i opieki. Warto zastanowić się nad regularną praktyką relaksacji lub medytacji, które mogą pomóc Pani utrzymać równowagę emocjonalną. Polecam swój podcast DUŻE UCZUCIA, który może być jakimś wsparciem i nakierować na praktyki oraz pomóc zrozumieć uczucia Córki. Proszę pamiętać, że nie jest Pani sama. Warto szukać wsparcia w otoczeniu i nie krępować się prosić o pomoc, gdy tego Pani potrzebuje . Życzę wszystkiego dobrego.