Mam problem z nagłymi zawrotami głowy, zaburzeniem widzenia, bół głowy, lekki szum w uszach. nowo st

2 odpowiedzi
Mam problem z nagłymi zawrotami głowy, zaburzeniem widzenia, bół głowy, lekki szum w uszach. nowo stwierdzone nadciśnienie tętnicze wartości 160/110. Które trzymają się na poziomie 140/100 nawet po takich lekach jak Presterium 5gm dzienie, lub Lacipil 4 mg.
Ostatnio również występują obrzęki rąk i nóg, drętwienie języka (uciucie jak znieczulenia stomatologicznego) oraz lewej dłoni.

Mam wrażenie odurzenia, czasem zaburzenia koordynacji, podwójne widzenie krawędzi przedmiotów, i robi jej się nie dobrze jak patrzy na migające światełka ( np w wesołym miasteczku, lub światło stroboskopowe, tak samo nie mogę grać w żadne gry komputerowe-kręci się w głowie). Taki Stan trwa od około pół roku. Kiedyś też miałam takie problemy ale rzadziej ( ogólnie, mam od paru lat- ale nie było to tak intensywne), natomiast teraz praktycznie codziennie czasem przez cały dzień, czasem przez kilka godzin mam takie dolegliwości. W pracy siedzi przed komputerem.

Neurolog zlecił rezonans głowy oto opis:
" Prawidłowa intensywność sygnałów istoty białej i szarej mózgowia.
Nieco szersza przestrzeń płynowa przymózdżkowa poniżej prawego kątą mostowo-mózdżkowego szerokości do 8mm - możliwa torbiel pajęczynówki, poza tym przestrzenie przymózdżkowe nieposzerzone.
Nie stwierdza się cech restrykcji dyfuzji.
Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, symetryczny. Wodociąg mózgu, komora IV prawidłowe.
Torbielowata przebudowa szyszynki-drobne torbiele o łącznym wymiarze 10x5mm ( apxcc). Przysadka mózgowa niepowiększona.
Wodociąg mózgu, komora IV nie poszerzone. VA-R modeluje przednio-prawoboczna powierzchnię rdzenia przedłużonego.
Struktury tylnojamowe bez cech patologii. Przestrzeń płynowa na poziomie otworu wielkiego zachowane.
Torbielowate pogrubienie błony śluzowej w zachyłku zębodołowym lewej zatoki szczękowej grubości do 10mm. Innych zmian nie stwierdza się.

Wnioski: Zmiany torbielowate w obrębie szyszynki. Możliwa drobna torbiel pajęczynówki przymóżdżkowo po stronie prawej. Poza tym MR mózgowia miesci się w granicach normy. Zmiany śluzówkowe w lewej zatoce szczękowej. "
Było robione również badanie VNG:
"oczoplas samoistny oraz spojrzeniowy i polozeniowy nie występował.
W tescie skaad wydłużona latencja oraz osłabiona prędkość nadążania.
Prawidłowy zapis w teście śledzenia(wahadła).
Optokineza semetryczna (*dodam że musiałam się trzymać krzeselka podcas testu optokinetycznego, bo tak się kręciła głowa)
Podczas wykonywania prób dwukalorycznych wg Fitzgeralda-Hallpike'a uzyskano zywą, symetryczna pobudliwość blędników, nierytmiczny zapis oczopląsu.
Wnioski: Dyskretne cechy w powiązaniu z wywiadem nie wykluczające występowania dysfunkcji części ośrodkowej układu równowagi."

Były robione badania krwi na ciąże - negatywne. Lekarz pierwszego kontaktu wyklucza postać somatyczną.
Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne.

Dodam, że byłam też u Optometrysty i stwierdził lekkiego zeza ukrytego oraz problemy z akomodacją, i zalecił ćwiczenia. ( Noszę okulary, wada po -2,5 i -2.75, poprzednio miałam okulary na -1,75).

Proszę o radę do jakiego lekarza powinnam się zwrócić? Jakie dolegliwości mogą powodować takie objawy? Czy te torbiele są groźne dla życia lub mogą powodować takie objawy?
Dzień dobry, przede wszystkim powinna się Pani zwrócić do specjalisty, który zlecił opisane badania. Wyniki mogą Mu posłużyć do dalszego leczenia lub pokierowania Pani do innych specjalistów. Z pozdrowieniami, Krzysztof Zapałowicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Sugerowałbym wykonanie badania EEG oraz ponowną ocenę neurologa. Wydaje się być wątpliwym, żeby wszystkie zgłaszane dolegliwości były związane z torbielowatą przebudową szyszynki oraz podejrzewaną drobną torbielą pajęczynówki. Do rozawżenia jest MR mózgowia z kontrastem oraz konsultacja neurochirurgiczna. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.