Mam problem z opadającymi kącikami ust, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego nie przyniosły efektu
5
odpowiedzi
Mam problem z opadającymi kącikami ust, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego nie przyniosły efektu jeden kącik uniósł się na miesiąc a drugi wcale po poprawce utworzyła się nieestetyczna linia marionetki, około rok temu opadły mi policzki po chorobie i utracie tkanki tłuszczowej i myśle ze ciążenie tkanek w tym miejscu powoduje opadanie dolnej części twarzy miałam 3 miesiące temu podany kwas pod kosci jarzmowe ale to tez nie przyniosło efektu jeśli chodzi o kąciki ust i tkanki wokół czy podaje się kwas hialuronowy tak bardziej z przodu policzków bliżej nosa? Bo w mojej ocenie właśnie tu ubyło mi tkanki lub czy jest jakaś inna metoda aby unieść dolne partie twarzy? Wiek 36 lat
Bardzo proszę o pomoc
Witam, często opadające kąciki przechodzą w linię marionetek i samo uniesienie kącików ust nie zdaje rezultatu. Problem jest złożony ale pani tok rozumowania jest prawidłowy. Wszystkiemu winna grawitacja i ubytek tkanek w środkowej części twarzy (także poduszeczki tłuszczowej policzka). Podanie kwasu hialuronowego w projekcji przedniej na pewno będzie krokiem w dobrym kierunku. Konieczna konsultacja na żywo.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Można rozważyć zastosowanie nici liftingujących. Pozdrawiam
dr n. med. Anna Krajewska-Wojtyś
Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej, Dermatolog, Wenerolog
Kraków
Problem jest złożony. Może być konieczna praca wypełniaczami w środkowej linii twarzy, być może toksyna botulinowa przy nadmiernej aktywności mięśnia obnizacza kąta ust. Do rozważenia pozostają nici pdo. Zapraszam na konsultację.
dr n. med. Piotr Rak
Chirurg, Chirurg onkologiczny, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej
Gdańsk
zgadzam się z kolegami: problem jest znacznie bardziej złożony i podejmując decyzję o dalszym postępowaniu konieczna jest KOMPLEKSOWA ocena warunków anatomicznych twarzy a nawet szyi. Nikt z nas nie widzi zdjęcia pacjentki. Ułamek czynników, które bierzemy pod uwagę podczas oceny stanu: jakość cery, stan hormonalny Pani (problemy z tarczycą, poziom prolaktyny, inne choroby etc.), stan uzębienia - ubytki, wady zgryzu, hiperkinetyzm mięśni okolicy ust i podbródka, stan tkanki tłuszczowej w środkowej części twarzy oraz subiektywne oczekiwania pani, jako pacjentki. Żeby w sposób profesjonalny odpowiedzieć na pytanie Pani konieczna jest wizyta u specjalisty. Proszę wziąć pod uwagę, że na wybór specjalisty ma wpływ również zakres wykonywanych przez niego zabiegów. Logicznym jest rozważenie wizyty u lekarza, który ma doświadczenie w rewitalizacji skóry, wolumetrii (nie tylko kwasem hialuronowym - rozważyć przeszczep własnej tkanki tłuszczowej!), implantacji nici (raczej z kwasu polimlekowego), laseroterapii. Czy Pani na coś choruje? To jest arce ważne, bowiem niektóre schorzenia są przeciwwskazaniem do ww procedur. W razie czego - służę pomocą.
lek. Joanna Pałka
W trakcie specjalizacji (dermatolog), Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej
Warszawa
Uważam, że przed rozleglejszą ingerencją z kwasem hialuronowym, warto rozważyć zabiegi stymulujące skórę, napinające ją, wygładzające zmarszczki - takie jak resurfacing i peeling laserowy, HIFU. Warto te zabiegi zrobić przed wypełniaczami, gdyż mogą one odpowiadać za rozbicie wypełniaczy. Następnie może być potrzebna odbudowa objętości środkowej częsci twarzy, gdyż jej utrata jest główną przyczyna wiotkości. Ostateczna kwalifikacja na konsultacji lekarskiej. Pozdrawiam serdecznie.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.