Mam problem z pecherzem, a bardziej chyba z cewką. Trwa to dość długo bo około 1,5 roku. Są to nawra

2 odpowiedzi
Mam problem z pecherzem, a bardziej chyba z cewką. Trwa to dość długo bo około 1,5 roku. Są to nawracające ataki bólu cewki. Poza tym czuje jeszcze lekki dyskomfort na codzień przy oddawaniu moczu. Ataki bólu nie wiem z czego się biorą. Byłam u wielu urologów i ginekologow. Badania na bakterie i grzyby były wielokrotnie robione i nic one nie wykazywały. Antybiotyki i inne leki również stosowałam. Na dwa pierwsze ataki pomagala furagina, teraz zupełnie nic nie przynosi ulgi. Muszę po prostu przeczekać kilka godzin żeby poczuć ulgę. Nie wiem już co robić, jak pójdę do urologa to prawdopodobnie zostanie mi przypisany kolejny antybiotyk i nie dostanę żadnej diagnozy - tak było do tej pory. Próbowałam kombinować z dietą, ale też nie pomaga. Odstawilam alkohol, bo to była jedyna rzecz po której od razu czułam lekki ból pęcherza. Dosłownie od razu. Przechodziło po 15 minutach i już później tego dnia nie czułam już nic jak piłam alkohol. Po odstawieniu alkoholu poczułam lekką poprawę, myślałam że to jest to, bo przez ponad miesiąc nie miałam ataku bólu. Ale ostatnio ni stąd, wróciło te podrażnienie, trochę lżejsze ale wróciło. Nie wiem już czego się łapać. Tak się nie da funkcjonować, nie powiem ile pieniędzy wydałam na błędne diagnozy.
Jakie badania zrobić? Czy to może być śródmiąższowe zapalenie pęcherza?
Dzień dobry, może to być np Zespół bolesnego pęcherza, sugeruję diagnostykę w ośrodku klinicznym, na pewno potrzebna będzie uretrocystoskopia, być oże inne badania, pozdrawiam

Ja tez mysle, ze moze byc to przewlekly zespol bolowy miednicy (Chronic Pelvic Pain Syndrome), pochodzacy z cewki lub pecherza moczowego. W zaleznosci od sytuacji moga byc konieczne dodatkowe badania. Nalezy miec swiadomosc, ze leczenie nie jest latwe. CZesto w leczeiu bierze ie tylko urolog, ale rowniez inych specjalinosci: ginegolog, neurolog, psychlog lub inni.