Mam problem z powracającymi infekcjami dróg moczowych. Od kilku lat się z tym borykam. Ostatnio byłe

1 odpowiedzi
Mam problem z powracającymi infekcjami dróg moczowych. Od kilku lat się z tym borykam. Ostatnio byłem z tym u lekarza, wynik moczu ok, posiew moczu ok, prostata ok. Nie kontynuowałem dalszej wizyty, bo stwierdziłem, że nie ma sensu jeśli nie wykryto żadnych bakterii. Gdy wystąpią objawy to występuje najczęściej kłucie w cewce moczowej albo parcie na mocz i ból przy oddawaniu moczu. Prawie cały czas mam też czerwony rumień na żołędziu(nie jest na całej powierzchni, tylko nad ujściem cewki moczowej). Są takie okresy, że on znika, ale gdy wystąpią znowu objawy to powraca. Nic innego nie zaobserwowałem, żadnych białych nalotów ani krwi. Objawy wracają raz na miesiąc, czasami dwa, trzy miesiące mam spokoju. Objawy szybko mijają, ale raz na jakiś czas zdarzy się, że dłużej muszę brać furagine, najczęściej wystarczy jeden, dwa dni brania i jest spokój znowu na parę miesięcy. Próbowałem też dłuższe branie furaginy przez ponad 2 tygodnie i antybiotyku(cipronex), który został po jakieś wcześniejszej chorobie, ale nie pomogło na długo(nawet miałem wrażenie, że gorzej działał niż furagina, ponieważ przez prawie całe dwa tygodnie utrzymywało się parcie na pęcherz). Co to może być? Podejrzewam infekcję grzybiczą, czy to może być przyczyna? Zauważyłem zależność, że gdy zjem trochę więcej cukru to jest większe ryzyko na wystąpienie objawów.
Dzień dobry.

Infekcja grzybicza powinna wyjść w posiewie moczu. Proszę następnym razem zrobić posiew moczu z pierwszego strumienia od razu gdy wystąpią objawy. Można też rozważyć wymaz z cewki na bakterie atypowe typu Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma.

Pozdrawiam.
Paweł Wołyniec

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.