Mam problem z zebem, a dokładniej z 7 o ile się nie mylę. Wcześniej ząb mnie tylko trochę pob

1 odpowiedzi
Mam problem z zebem, a dokładniej z 7 o ile się nie mylę. Wcześniej ząb mnie tylko trochę pobolewal, był złamany + pruchnica, Pani stomatolog wiercila i nalozyla tlenek cynku..zab co jakiś czas pobolewal ale szybko bol ustawal. Przed wczoraj złapał mnie okropny bol tego zęba w ciągu dnia i w nocy na drugi dzień umówiłam się na wizytę, okazało się że mam zapalenie, Pani wstrzyknela znieczulenie mimo znieczulenia bolalo niemilosiernie mało nie wylecialam z fotela, nalozyla ponownie tlenek cynku. Po kilku godzinach ugryzlam kawałek bułki strona gdzie był leczony ząb, zaczęło strasznie boleć tak samo jak przy wierceniu, nie mogłam zacisnąć szczęki bo przechodził mnie taki jakby 'prąd ' . Wieczorem tlenek wypadl, zagryzac już mogłam. Ale dzisiaj boli mnie tylko w jednym miejscu gdy go dotykam lub przy polykaniu śliny gdy język styka się z zebem. Proszę o poradę, co może się dziac wizyta dopiero w poniedziałek. Czy Pani stomatolog nie powinna mi najpierw dac antybiotyku żeby zapalenie zeszlo I żeby przy wierceniu aż tak nie bolalo? Dlaczego nadal boli w jednym miejscu przy dotykaniu. Dziękuję.
Najpewniej doszło do stanu zapalnego miazgi, stad były trudności i ból pomimo wykonanego znieczulenia. Po nagryzieniu bułki, doszło do utraty opatrunku tymczasowego i dlatego pojawiły się dolegliwości przy dotyku.
Z Pani opisu - ząb będzie wymagał leczenia kanałowego. Jeśli jest możliwość, proszę wcześniej udać się do stomatologa na samo zabezpieczenie zęba opatrunkiem tymczasowym, jeśli takiej możliwości nie ma - proszę unikać gryzienia tą stroną aż do kolejnej wizyty.