Mam problem z zębem. Jest to szóstka dolna po leczeniu kanałowym zrobionym około 18 lat temu. Wtedy

5 odpowiedzi
Mam problem z zębem. Jest to szóstka dolna po leczeniu kanałowym zrobionym około 18 lat temu. Wtedy były wypełnione 3 kanały, ale ząb mnie od czasu do czasu bolał. Pół roku temu poszłam do stomatologa z mikroskopem i po otworzeniu zęba okazało się, że tam jest pięć kanałów a nie trzy. Stomatolog usunął dawne wypełnienie, wyczyścił kanały i odbudował boczną ściankę zęba. Założył tymczasowe wypełnienie, z którym chodzę do tej pory. Nie kontynuowałam leczenia u tamtego stomatologa, ponieważ żądał zgody na założenie gumy. Ta guma powodowała u mnie ból całej szczęki i takiej zgody nie wyraziłam. Chciałabym zrobić wypełnienie tych kanałów, ale bez gumy. Czy to jest możliwe?
Pozdrawiam,
Pacjentka
Dzień dobry, jeżeli kanały ma Pani udrożnione i odkażone można wypełnić kanały bez koferdamu. Oczywiście koferdam odizolowuje zęba od środowiska jamy ustnej i łatwiej jest szczelnie wypełnić kanały ( szczególnie u osób z trudnym dostępem do zęba). Pozdrawiam dr Kręcisz.

Witam, uważam że stomatolog próbował zrobić najlepsze wypełnienie kanałowe jakie
bylo mozliwe zakładając koferdam czyli material chroniący Pani/Pana dziąsła, język i podniebienie przed ewnentualnym podrażnieniem czy poparzeniem substancjami uzytymi do leczenia kanalowego; MYsle ze przy dobrym znieczuleniu nie powinno to powodowac bólu okolicznych tkanek. MOze trzeba poprosico inne znieczulenie?
Mysle ze tymczasowe wypelnienie może być po pol roku już nieszczelne i warto to skontrolować albo załozyć nowe.Warto odwiedzić stomatologa:)
Tak możliwe .pozdrawiam
Dzień dobry, proszę kontynuaowac leczenie kanałowe pod mikroskopem, ponieważ moze być tak, że lekarz nie będzie w stanie dokładnie opracować i wypełnić 5 kanałow. Jeżeli Pani nie wyraża zgody na koferdam( tak nazywa się ,,guma") to proszę o tym powiedzieć lekarzowi. Ale leczyć koniecznie trzeba.
Pozdrawiam
Skoro Pani nie wyraziła zgody na założenie „gumy” to skąd ten ból szczęki od gumy? Myśle ze najlepiej swój problem wyjaśni Pani będąc w gabinecie na wizycie. Pozdrawiam