Mam problem ze strzykającymi barkami. Dzieje się to zdecydowanie za często w ciągu dnia i moim zdani

3 odpowiedzi
Mam problem ze strzykającymi barkami. Dzieje się to zdecydowanie za często w ciągu dnia i moim zdaniem nie jest to norma. Podczas tzw. strzykania nie odczuwam bólu, lecz sam dźwięk jest bardzo irytujący. Sprawcą tego strzykania może być mój błąd, gdyż ćwicząc na siłowni przez pierwszy rok wyciskałem sztangę na klatkę piersiową zbyt szerokim chwytem przez co kąt między barkami, a tułowiem wynosił 80-90 stopni, gdzie powinien stanowić ok.45. Chętnie umówię się do jakiegośfizjoterapeuty który zna się na rzeczy w okolicach kujawsko-pomorskiego. Pozdrawiam.
Powyższe objawy mogą być efektem źle skomponowanego treningu który doprowadził do dysbalansu mięśniowego. Poszukaj fizjoterapeuty po metodzie Stecco, Taśmach Msięśniowych, FDM...

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Strzykające stawy nie są normą - świadczy to raczej o nieprawidłowym napięciu różnych grup (łańcuchów) mięśniowych mających wpływ na każdy poszczególny segment (staw) ruchu. Jeśli nie masz bólu i ograniczenia to dobrym rozwiązaniem jest zrównoważenie napięć w ciele dzięki zastosowaniu np. Integracji Strukturalnej czy łańcuchów mięśniowo-stawowych GDS. Odnośnie porady Pawła: wskazaniem do manipulacji powięzi wg Stecco przede wszystkim jest ból i/lub ograniczenie ruchu. Nie ma wystarczających przesłanek, że wykazuje ta forma terapii skuteczność w przypadkach "strzelania" w stawach.Terapia FM (fascial manipulation) jest przy tym bardzo bolesna więc sugerowałbym bardziej "miękkie" podejście w kierunku normalizacji napięcia i reedukacji wzorców ruchu.
Jeśli mimo to nie bardzo jesteś przekonany do konsultacji z terapeutą proponowałbym zamienić siłownię na trening progresywny z ciężarem własnego ciała (szukaj w sieci po haśle kalistenika progresywna). Przede wszystkim podstawową przesłanką jest to, że wykonywane ćwiczenia w kalistenice opierają się bardziej na zastosowaniu globalnych ruchów/ napięć funkcjonalnych (bo taka jest optymalna biomechanika ciała) niż izolowane ruchy niekiedy w niefizjologicznych ustawieniach stawów z ciężarem zewnętrznym.
Drugim ważnym aspektem jest kontrola ruchów ciała: jak bezpiecznie (bez ryzyka urazu)chcesz dźwigać (kontrolować) ciężar zewnętrzny jeśli nie potrafisz kontrolować w podobnej aktywności swojego ciała ?
Życzę przemyślanych wyborów i pozdrawiam serdecznie,
Daniel
Nie jestem z kujawsko-pomorskiego, ale radzę udać się do fizjo, który też rozumie specyfikę treningu siłowego:) wcale szeroki czy wąski chwyt nie ma tutaj znaczenia. Ważniejsze są inne elementy jak aktywacja mm. najszerszego, tylnego aktonu barku, spięcie brzucha, rotacja ramion itp....
Strzykanie nie jest normalne, ale prócz tego, że ktoś usunie problem musi nauczyć prawidłowej techniki. Bez tego będzie wracało i wracało

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.