Mam problem ze swoją dziewczyną. W między czasie naszej znajomości oznajmiła mi, że nosi soczewki ko

2 odpowiedzi
Mam problem ze swoją dziewczyną. W między czasie naszej znajomości oznajmiła mi, że nosi soczewki kontaktowe, postanowiłem się dowiedzieć dokładniej o co chodzi i powiedziała mi, że od dziecka ma problemy z siatkówką. A dokładniej miała pierwszy zabieg w wieku 10 lat. Kolejny przeszła 6 lat temu, a był to zabieg laserowania siatkówkiw wyniku którego została porzadnie zabezpieczona(, jak od niej usłyszałem siatkówka trzyma sie nawet lepiej niż naturalna). Przechodzi co pół roku kontrolne badania, na których wychodzi wszytko w porządku: wada wzroku dawno się zatrzymała(dobre pare lat temu), ciśnienie w oku w porządku, siatkówka jest stabilna. Ostatnie takie badanie było wykonane 26.03.2018. Lekarze nic jej nie powiedzieli, poza badaniem oznajmiając, że wszystko w normie.
Chciałem jakoś jej pomóc i zacząlem sporo czytać o laserowych metodach korekcji a także na temat wszczepienie soczewki fajkinej po to, żeby pomóc jakoś skorygować jej wadę, bo jak zdejmie soczewki to ma wszystko rozmyte. Podobno jest problem z soczewką fakijną, ponieważ jak sądzi nie ma możliwości gdyż jej rogówka posiada za mało komórek.
Co do metod laserowej korekcji to czytałem sporo informacji na temat takich metod jak: EPI-LASIK, SBK-LASIK, gdzie na przykład w przypadku drugiej wyraźnie jest napisane: "SBK LASIK to szansa na laserową korekcję wzroku u osób z cienką rogówką i znaczną wadą wzroku.". Czytałem także, że najnowsza metoda femto-LASIK jest bardzo skuteczna dla osób z cienką rogówką , nie znajduje nic na temat wad związanych z siatkówką, które byłyby przeciwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu. Czy takie problemy zwiększają znacznie ryzyko przeprowadzenia takiego zabiegu?
Zastanawia mnie dlaczego nie można nic z tym zrobić, skoro sitakówka jest dobrze zabezpieczona? Może warto wybrać się z nią na jakieś badania ? Czy warto iść z nią na wstępne badania jednej z tych metod? Czy na podstawie takich badań kontrolnych można jednoznacznie już stwierdzić, że dziewczyna już się nie kwalifikuje do zabiegu? Jak czytam sporo na te tematy to wydaje mi się, że jest dla niej szansa poprawy jej wady wzroku, żeby mogła normalnie widzieć a problemem jest wybrać się w odpowiednie miejsce. Byłbym wdzięczny za wszelkie rady wskazówki, co by można w takiej sytuacji zrobić.
Pozdrawiam
Jak najbardziej - najlepiej iść na badanie wstępne, kwalifikujące - wtedy zostanie wszystko sprawdzone. Pytanie długie, brak w jego treści istotnych informacji, jaka wada, jaka grubość rogówki, jaka gęstość komórek śródbłonka rogówki. Choroby siatkówki są przeciwwskazaniem, ale to także zostanie dokładnie ustalone na wizycie kwalifikującej.

Są szczegółowo określone wytyczne odnośnie odpowiednich kwalifikacji do określonych metod korekcji laserowej lub wewnątrzgałkowej, jednak najważniejsza i nieoceniona jest rzetelność i doświadczenie specjalisty kwalifikującego do zabiegu. Zawsze dobiera się najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą dla danego pacjenta metodę. Proponuję znaleźć doświadczonego specjalistę, któremu się zaufa. Wybrać specjalistę a nie ośrodek leczenia.