Mam problemy z emocjami, szybko się denerwuję i nie kontroluję wypowiedzianych słów, mimo że po chwi

4 odpowiedzi
Mam problemy z emocjami, szybko się denerwuję i nie kontroluję wypowiedzianych słów, mimo że po chwili jest mi przykro z tego powodu. Gryzę paznokcie, strasznie się wszystkim przejmuję i mam problem z porządkiem w domu, tj. potrafię wybuchnąć agresją z powodu brudnego stołu lub podłogi w łazience, mimo że tego nie chcę. Często nagradzam się kupowaniem niepotrzebnych ubrań za pracę, której bardzo nie lubię. Bardzo się stresuję nieistotnymi sprawami. Czy ktoś mi może pomóc?
Dzień dobry, jeśli tylko czuje Pan/Pani gotowość do zmiany, jak najbardziej praca z psychologiem może pomóc w odnalezieniu źródła cierpienia i pracy nad poprawą dobrostanu. Zachęcam do konsultacji, aby znaleźć specjalistę, którego wartości i energia sprostają Pani/Pana wymaganiom. Pozdrawiam serdecznie, MB
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, na podstawie przedstawionego opisu można wnioskować, że jest w Panu/Pani dużo napięcia, spowodowanego najprawdopodobniej nieprawidłową regulacją emocji. Można to porównać do do szklanki stale napełnianej wodą, jeśli nie będziemy na bieżąco opróżniać jej zawartości, woda będzie się wylewać ze szklanki, powodując przy tym szkody. Podobnie jest z naszymi emocjami, w życiu nieustannie będą spotykać nas miłe, przyjemne sytuacje, ale także te nieprzyjemne, trudne. Jeśli na bieżąco nie będziemy sobie z nimi efektywnie radzić (regulować, np. poprzez rozmowę z kimś bliskim, konfrontację z problemem itp., zamiast uciekac przed trudnosciami np. poprzez spanie, nagradzanie się slodyczami, nowymi rzeczami), to one nie znikną, a zaczną się gromadzić w naszym organizmie, do tego stopnia, że każda najmniejsza rzecz będzie powodowała frustrację, wybuch złości, czy płaczu, gdyż nasz organizm "nie pomieści" już więcej trudności. Każdy organizm automatycznie dąży do rozładowania napięcia, które się w nim pojawia, jeśli nie zrobimy tego w sposób świadomy, adaptacyjny, organizm może zrobić to w sposób, który będzie nieadaptacyjny, niekorzystny dla nas. Przykro mi, że musi Pan/Pani sie z tym zmagać, na podstawie opisu wnioskuję, że jest Panu/Pani trudno. W zwiazku z tym zachęcam do skorzystania z wizyty psychologicznej, na której wspólnie ze specjalistą dojdzie Pan/Pani do źródła napięcia, niesprzyjających zachowań i postaw oraz wspólnie opracuje drogę do poprawy jakości życia. Pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie,
to bardzo ważne, że szuka Pan/Pani pomocy. Napisanie tej wiadomości jest pierwszym krokiem do zmiany swojego życia na lepsze! Z tego krótkiego opisu można stwierdzić, że doświadcza Pan/Pani problemów z regulacją swoich emocji. Jest wiele podejść i technik terapeutycznych, które są ukierunkowane na regulowanie emocji i lepsze radzenie sobie z codziennością. Wizyta u specjalisty i dalsza diagnostyka pozwoli określić rodzaj doświadczanych trudności, przeprowadzić diagnozę i stworzyć plan leczenia. Polecałabym terapię z elementami DBT, lub schematów, które dają konkretne narzędzia do pracy nad emocjami.
Dzień dobry, często pracuję z osobami, które uczą się wyrażać swoją złość w inny niż agresywny sposób. Niestety agresja wpływa bardzo negatywnie na relacje z innymi ludźmi i warto nauczyć się regulowania napięcia, rozpoznawania swoich potrzeb i asertywnej komunikacji. Zapraszam na krótkoterminową terapię złości, ok.10 spotkań. Wstępne informacje o tym, jak wpadamy w błędne koło złości i co z tym można zrobić są w filmie "Instrukcja obsługi złości" na moim profilu na dole sekcji Moje doświadczenie. Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.