Mam pytanie do chirurga dziecięcego, czy jest możliwość usunięcia zmiany barwnikowej tj pieprzyka o

3 odpowiedzi
Mam pytanie do chirurga dziecięcego, czy jest możliwość usunięcia zmiany barwnikowej tj pieprzyka o rozmiarach 3x2mm u 2,5 letniego dziecka bez znieczulenia ogólnego. Dziecko ma skierowanie od dermatologa ale ja wolała bym usunąć zmianę w znieczuleniu miejscowym. Dodam że dziecko bardzo współpracuje u lekarza. Szukam ewentualnie lekarza w okolicach Krakowa który podjął by się wykonać taki zabieg
Dzień dobry, usunięcie zmiany (jeśli jest potrzebne) jest oczywiście teoretycznie możliwe w znieczuleniu miejscowym. Na pewno pomaga zastosowanie kremu EMLA (znieczulającego) na 30-60minut przed takim zabiegiem. Eliminuje on ukłucie przy podawaniu znieczulenia miejscowego, ale następujące ponim bolesne szczypanie jest nadal odczuwalne. Współpraca dziecka musi polegać na tym, że da sobie zrobić zastrzyk, nie próbując aktywnie oddalić się z leżanki (współpraca przy osłuchiwaniu to zupełnie inna kategoria), a potem wyleżeć te 10-15 minut na czas zadziałania znieczulenia i zabiegu. Jeśli mają Państwo ochotę spróbować to zapraszam. Oskar Zgraj
Sugeruję wizytę: Usuwanie zmian skórnych - 350 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Istnieje pośrednia forma znieczulenia, która polega na uśpieniu dziecka , bez konieczności intubacji , a samo znieczulenie wykonuje się miejscowo. Zabieg taki trwa 15 min. Nie wymaga współpracy dziecka , a oszczędza stresu co w wieku 2 lat ma ogromne znaczenie . Stanowczo odradzam próby zabiegu bez znieczulenia ogólnego. Nadto w warunkach szpitalnych zapewnione jest bezpieczeństwo w razie jakichkolwiek powikłań. Niestety nie praktykuję w okolicach Krakowa.
Mogę również podjąć próbę wykonania zabiegu wpierw w znieczuleniu kremem emla następnie znieczulenie miejscowe nasiękowe i w ewentualnej sedacji "głupi jaś" (syrop do wypicia) inaczej ciężko się podjąć zabiegu z tego powodu, że nawet najspokojniejsze dziecko w chwili pojawienia się pierwszej kropli krwi może się okazać bardzo niespokojne.
W pierwszej jednak kolejności należy się zastanowić czy zmiana na pewno wymaga wycięcia - może warto skonsultować to także z drugim dermatologiem i wykonać dokładne badanie dermatoskopii.
Sugeruję wizytę: Wycięcie znamion po wcześniejszym ustaleniu terminu + 45zl za kazde badanie histopatologiczne - 700 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.