Mam pytanie do lekarza psychiatry i lekarza neurologa. Osoba chora na parkinsona zaczęła mieć mocne
1
odpowiedzi
Mam pytanie do lekarza psychiatry i lekarza neurologa. Osoba chora na parkinsona zaczęła mieć mocne omamy po zmianie leków. Po powrocie do poprzednich leków i zmniejszeniu dawki te omamy jednak nieustały, choć sie zmniejszyły. Czy powinnismy udać sie do lekarza psychiatry (do tej pory chodziliśmy tylko do neurologa)? Czy w wyniku leczenia psychiatrycznego omamy w postaci widzenia osób pojedynczych lub w grupie, rozmawiających nawet ze sobą, ustąpią? U chorego występuje rownież problem ze snem - przesypia 3-4 godziny a potem budzi sie i już nie może zasnąć. Czy zmęczenie z powodu braku snu może zwiększać te omamy? Zdarza sie ze chory ma dziwne niesympatyczne sny. Z góry dziękuje za odpowiedz.
Dzień dobry. W tym opisywanym przypadku pierwsze co powinno nastąpić to dobranie odpowiednich dawek leków przeciwparkinsonowskich (czyli neurolog). Dawki powinny być takie, żeby jak najlepiej kontrolować objawy choroby Parkinsona a jednocześnie objawów psychopatologicznych było jak najmniej (np. halucynacji). Po tym zabiegu, w razie utrzymywania się omamów wkracza lekarz psychiatra, który odpowiednio dobiera lek przeciwpsychotyczny. Repertuar tych leków w przypadku pacjentów z chorobą Parkinsona jest znacznie ograniczony. Ale są takie. Pozdrawiam. Maciej Gołąb.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.