Mam pytanie dotyczące 2,5 letniej corki .cały szereg infekcji które trwają do dnia dzisiejszego zacz

3 odpowiedzi
Mam pytanie dotyczące 2,5 letniej corki .cały szereg infekcji które trwają do dnia dzisiejszego zaczął się od końca października kiedy to została rozpoznana angina, oczywiście antybiotyk, 3 dni przerwy katar i kaszel najpierw krtaniowy później mokry chrapanie podczas snu pełno leków inhalacji i wizyt u różnych lekarzy(laryngolog stwierdził przeciśnięty 3 migdał, bez oględzin kamerka Ani palcem) i zawsze wszystko w porządku u pediatry(infekcja), a tak nie jest bo cały czas coś ja męczy przez cały czas do dziś kaszel katar ustąpił 2 tygodnie temu. Między czasie infekcja układu moczowego.Pozostało również chrapanie i kaszel tylko w chwili obecniej kaszel jest napadowy w nocy lub rano po przebudzeniu dziecko doprowadza do wymiotow w dzień sporadyczny, oddychanie przez usta, brzydki zapach i spieczone usta, pocenie się w nocy(choc grzejniki wyłączone i tem. Ok 20 C)ciągle zaparcia choć bardzo dużo pije ok 2L 2 wody/soku dziennie, od listopada jest w domu nie uczęszcza do żłobka a objawy infekcji/ choroby nie mijają ciągle przyjmują inna formę. Nie wiem co mam robić i do jakiego specjalisty się udac bo widzimy ze nic jej nie pomaga bardzo proszę o przekierowanie nas gdzie mamy się udać i co zrobić. Jesteśmy z miasta w województwie łódzkim.
Witam. Trzeba poprawić odporność Pani dziecka - da się to osiągnąć. Z Pani wypowiedzi może wynikać, że dziecko Pani może mieć problemy natury alergicznej. Jeżeli tak jest to też należy to leczyć. Nie polecam antybiotyków, nie zalecam wycinania migdałków, jeżeli sobie Pani życzy zapraszam do mojego gabinetu lekarskiego. Pozdrawiam Dr J.Czelej

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry

Skupię się w odpowiedzi na objawach ze strony układu oddechowego.
To co Pani opisuje może odpowiadać przewlekłemu nieżytowi nosogardła.
Przerost migdałka jest oczywiście bardzo prawdopodobny, nie zawsze od razu potrzebna jest fiberoskopia (kamerka do nosa), ale pewnie w przyszłości warto byłoby to badanie wykonać.
Przede wszystkim należy omówić te objawy z lekarzem stale zajmującym się dzieckiem, który widział je przy tych infekcjach.
Warto również udać się do lekarza z dzieckiem, które nie ma infekcji, aby ocenić czy stan zapalny nosogardła występuje również między infekcjami.
Należy rozważyć leczenie przeciwalergiczne (próba 2-3 miesiące).
Podsumowując. Dzieckiem powinien zająć się w pierwszej kolejności pediatra w Poradni, który zdecyduje ewentualnie o dalszych konsultacjach specjalistycznych (laryngolog, alergolog), jeżeli zastosowane leczenie nie przyniesie poprawy.



Pozdrawiam
Piotr Hartmann
Niestety, nie znam środowiska medycznego w województwie łódzkim, więc konkretnych namiarów nie podam,
Jeżeli dziecko cały czas ma niepokojące objawy, np. męczący napadowy kaszel, to chyba warto by było położyć się do szpitala i zrobić diagnostykę m.in. w kierunku krztuśca i zakażeń Mycoplasma pneumoniae.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.