Mam pytanie dotyczące cechy "Przywódczości" Od paru lat choruję na depresję i przez 90% czasu przeż

2 odpowiedzi
Mam pytanie dotyczące cechy "Przywódczości"
Od paru lat choruję na depresję i przez 90% czasu przeżywam coś ciągle, nie mam siły, marudze.
Jednak, gdy czuje się dobrze mam energię ludzie określają mnie jako "Przywódczego" spytałem psychiatry i stwierdził, że mogę mieć silniejszy charakter od innych. Potrafię poruszyć tematy "Taboo"(?) o tym, że po lekach antydepresyjnych nie ma się ochoty na seks, viagrze i tym podobnych. Wychodzi na to, że potrafię zmotywować innych do widzenia wyżej.
Po takiej "gadce", która uaktywnia mi się w przypadku dobrego samopoczucia osoby słyszące to albo są mną bardzo zainteresowane albo wręcz przeciwnie.
1. Naprawdę mogę być przywódczy? Ta depresja mi tu nie pasuje.
2. O co w tej cesze tak naprawdę chodzi?
Czy wykliczono u Pana zaburzenia dwubiegunowe? możliwe,że w fazie manii jest Pan "przywódczy",pełen energii i zapału. Później następuje faza depresji i z tamtych zachowań niewiele zostaje...

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Mogę poradzić Panu obserwować jakie myśli pojawiają się wtedy gdy Pan czuje się „na górze” a co Pan myśli, gdy pojawia się spadek sił i gorszy nastrój. Dostrzegam w Pana wypowiedziach dążenie do widzenia świata zero-jedynkowo. Świat nie jest czarno-biały. W życiu tak bywa, że miewamy gorsze samopoczucie i zazwyczaj sami sobie je fundujemy swoim sposobem myślenia, a innym razem czujemy, że możemy podbijać świat. Nastrój bywa różny w różnych sytuacjach oraz w zależności od naszego nastawienia i również my zachowujemy się odmiennie w zależności od okoliczności. Dzięki samoobserwacji może Pan lepiej zrozumieć własne funkcjonowanie. Może tak jest, że ma Pan skłonności do bycia przywódczym, ale dodatkowo może Pan mieć tendencje do wpadania w gorszy nastrój i to się wzajemnie nie wyklucza.
Pozdrawiam serdecznie

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.