Mam pytanie moja córka ma ubytek na przednim zębie .Jedenej wizyty dentysta czyścił jej kamień na do

1 odpowiedzi
Mam pytanie moja córka ma ubytek na przednim zębie .Jedenej wizyty dentysta czyścił jej kamień na dolnych zębach ponieważ są krzywe nachodzą jeden na drugi .Nie rozumiem czemu coś robił na górnych zębach niechcący albo nie wiem zaszorował zęba gdzie jest ubytek .Na kolejnej wizycie zapytałam dlaczego on zaszorował zęba który i tak jest osłabiony. Przeprosił i powiedział że to poprawi .Poprawił wyglądało lepiej ,ale dzień po wizycie córka to zdrapała i jest gorzej niz przed jego poprawianiem. Oczywiście powiedział żeby przyjść i znowu poprawi .Będzie czyścił i zrobi większą dziurkę ,a ona znowu nie będzie zdrapie niechcący,? .Ja myślałam że dentysta naklei jej coś .A dentysta spiłował lekko powiększając te zaszorowanie które zrobił niby niechcący. Jestem tak zła bo i tak ma bardzo brzydkie zęby a teraz to już tragedia .
Być może doszło do odprysku już i tak zdemineralizowanego szkliwa, które nie miało szans na remineralizację. Przy zaawansowaniu tego procesu wystarczy zwykłe piaskowanie, aby osłabione tkanki zęba odpadły. Nie jest to działanie błędne. Trzeba natomiast takie miejsce zabezpieczyć materiałem kompozytowym. Prawidłowo "przyklejony" trzyma się kilka lat i nie ma możliwości samodzielnego odczepienia go paznokciem czy wykałaczką. Druga sprawa to nie może być wyczuwalna żadna granica, jeśli paznokieć o coś haczy, to konieczne jest wygładzenie i wypolerowanie tego miejsca, tak żeby była wyczuwalna wyłącznie gladka powierzchnia.
Sugeruję wizytę: Konsultacja stomatologiczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.