Mam pytanie No bo od niedawna mną tak ze bardzo się stresuje bardzo zaczęłam się stresować choci

3 odpowiedzi
Mam pytanie

No bo od niedawna mną tak ze bardzo się stresuje bardzo zaczęłam się stresować chociąż w moim życiu się nie dzieje za dużo stresujących wydarzeń.

I jeszcze zaczęłam się śmiać z byle czego jak z rodzicami miałam rozmowę na temat moich ocen to się zaczęłam śmiać .

Albo się śmiałam na poważnej rozmowie z rodzicami i miałam tak jakby atak śmiechu i się jeszcze na dodatek popłakałam.

Mam 16 lat.
Śmiech też może być reakcją nerwową na trudną sytuację.
Stres można opanować, można nauczyć się skutecznych technik autorelaksacji i radzenia sobie z napięciem. Polecam treningi Biofeedback. Szybka i przyjemna metoda (przy wykorzystaniu specjalnej gry komputerowej), która daje znakomite rezultaty.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Doradzałabym rozmowę na ten temat z rodzicami i jeśli odczuwasz taką potrzebę to warto poprosić ich żeby umówili Cię na konsultację z psychologiem psychoterapeutą. Rodzice powinni wiedzieć, co się z Tobą dzieje więc dobrze żebyś z nimi porozmawiała. Sądzę, że dobrym rozwiązaniem byłaby na początek rozmowa ze szkolnym psychologiem, gdyż może nie wymagasz wsparcia psychoterapeuty lub terapii. Niestety czasem wewnętrzny niepokój i napięcie ma swoje źródło np. w nieświadomych procesach psychicznych i wtedy trudne jest dotarcie do jego źródła. Każdy człowiek czasem ma obniżony nastrój lub odczuwa napięcie bez określonej przyczyny. Zastanawia mnie to na ile ten stres jest u Ciebie silny i czy wymaga konsultacji. Polecam ruch na świeżym powietrzu, codzienny relaks, muzykę relaksacyjną, relaksację oraz suplementację witaminy D oraz witamin z grupy B. Pomocne mogłyby się również okazać ziołowe środki uspokajające i herbata z melisy. Napisałaś, że stan ten trwa od niedawna więc może warto jeszcze trochę poczekać , bo to może być przejściowe. W Twoim przypadku możesz także przeżywać tzw. stres związany z dorastaniem, bo to trudny wiek i z dziecka powoli stajesz się dorosłą osobą. Nerwowy śmiech może być przejawem przeżywania silnych emocji i ich odreagowania więc raczej takie reakcje mieszczą się w normie. Mam nadzieję, że problem szybko minie i to dobrze, że szukałaś pomocy w tym miejscu. Pozdrawiam serdecznie
Rozumiem, że obecnie przeżywasz silny stres i wydaje się, że kontrolowanie emocji staje się trudne. Ważne jest, abyś znalazła czas na zrozumienie, co może powodować te uczucia. Spróbuj świadomie obserwować myśli i emocje, a także zidentyfikować potencjalne źródła stresu. Warto także eksperymentować z technikami relaksacyjnymi, takimi jak głębokie oddychanie czy medytacja.

Rozmawianie z bliskimi o swoich uczuciach może również przynieść ulgę. Jeśli jednak czujesz, że nie jesteś w stanie samodzielnie poradzić sobie z sytuacją, rozważ skonsultowanie się z psychologiem. Specjalista ten pomoże Ci zidentyfikować główne przyczyny stresu i opracować skuteczne strategie radzenia sobie. Pamiętaj, że szukanie wsparcia jest oznaką siły, nie słabości.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.