Mam pytanie odnośnie mleka infatrini oraz mleka humana z MCT. Otóż moja córka (6mcy) odkąd skończyła

2 odpowiedzi
Mam pytanie odnośnie mleka infatrini oraz mleka humana z MCT. Otóż moja córka (6mcy) odkąd skończyła 3 miesiące cierpi na zbyt niski przyrost masy ciała... Lezalysmy już w Szpitalu (wszystkie wyniki wyszły dobrze) gdzie zlecono karmieniem ja mlekiem humana z MCT... Niestety ale dalej miała słabe przyrosty i skierowano nas do kliniki... Tam wyszło że córka ma obniżone napięcie górnej wargi i dlatego nie pije z chęcią mleka... W klinice Pani dietetyk dała rozpiske jak karmić i zapisała nam dodatkowo 2x dziennie po 150ml mleka infatrini i powiedziała żebym dalej karmiła również mlekiem humana z MCT. Moje pytanie brzmi czy te mleka nie obciąża nerek albo trzustki, bądź wątroby, bo wiadomo te mleka są wysoko kaloryczne a infatrini już całkiem... Zapomniałam o to zapytać i teraz to pytanie mjie nurtuje... Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuję i pozdrawiam
Dzień dobry,
mleka modyfikowane, a szczególnie mleka o zwiększonej kaloryczności oczywiście siłą rzeczy mają więcej białka, które obciąży nam narządy wewnętrzne. Ale priorytetem w Pani przypadku / w przypadku Pani córki jest niedożywienie jeśli dobrze rozumiałam opisany problem. To istotny problem i ważne jest by dziecko przybrało na masie ciała. Dzieci co więcej mają zwiększone zapotrzebowanie na białko, bowiem cały organizm się rozwija (co nie dzieje się już o osób dorosłych). Proszę nie przekraczać dopuszczalnej maksymalnej ilości mleka przedstawioną przez producenta na opakowaniu, chyba że lekarz prowadzący zalecił Pani inaczej. Powinno to przynieść poprawę masy ciała dziecka i prawidłowy jego rozwój.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,

W przypadku Pani córki zaproponowane rozwiązanie może być bardzo pomocne, dlatego że dieta Infatrini przeznaczona jest właśnie do żywienia niemowląt i małych dzieci z prawidłowo lub częściowo funkcjonującym przewodem pokarmowym w przypadku występującego niedożywienia związanego z chorobą, bądź niewystarczającego spożycia energii i składników odżywczych z dotychczasowo przyjmowanych pokarmów przez niemowlę. Taka strategia żywieniowa zwiększy dzienną podaż energii oraz powinna przyczynić się do oczekiwanego wzrostu masy ciała. Przypuszczam, że w początkowym etapie może Pani zaobserwować większą ilość wypróżnień na dobę związanych ze zwiększoną ilością przyjmowanego pożywienia, a zatem i energii, niemniej jednak sytuacja powinna się ustabilizować już po kilku, bądź kilkunastu dniach, dlatego że wewnętrzne narządy odpowiedzialne za trawienie oraz metabolizm białek i innych makroskładników (węglowodanów, tłuszczów) zaadaptują się do nowej sytuacji. W razie niepokojących objawów proszę niezwłocznie konsultować się z lekarzem specjalistą.

Z wyrazami szacunku,
Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.