Mam pytanie odnosnie mojej prawej brodawki sutkowej.Jakies 4 lata temu zauwazylam ze brodawka chowwa

5 odpowiedzi
Mam pytanie odnosnie mojej prawej brodawki sutkowej.Jakies 4 lata temu zauwazylam ze brodawka chowwa sie czesciowo do srodka a natomiast od pół roku wchodzi cała i ma problemy z wyjsciem.Robilam bdania Usg dwa razy i za kazdym razem nic nie wykazało,mialam takze wizyte u onkologa tylko ze lekarz nie zrobil mi zadnych badan tylko obejrzal piers i stwierdzil ze to nic powaznego.Prosze o porade bo troche mnie ta piers niepokoji.
Może to być przypadek "Duktektazji" - przewody mlekowe ulegają poszerzeniu i skróceniu, przy opadającej piersi = efekt - wciągnięta brodawka. Może to jednak być objaw raka ! Oprócz USG można wykonać mammografię (raczej dla pań > 40rż) lub mammografię rezonansu magnetycznego (MR). Badania te uzupełniają USG, a nie zastępują.

Witam, konieczny jest dokładny wywiad i badanie fizykalne. Jeśli jest pani zaniepokojona i zwiększa się stopień wciągnięcia brodawki, proponuję zgłosić się ponownie do lekarza.
Szanowna Pani,
chętnie Panią zbadam, obejrzę wyniki poprzednich badań i zlecę aktualne badania (jeżeli będą potrzebne). Ustalimy wspólnie plan diagnostyczny.
Serdecznie zapraszam na konsultację.
Dr n. med. Monika Bieniasz
Witam,
najczęściej wciągnięta brodawka sutkowa nie oznacza niczego złego. Jeżeli badanie fizykalne oraz ocena USG (nie wiem w jakim jest Pani wieku więc nie piszę o mammografii) są bez zmian pozostaje obserwacja.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski
Dzień dobry
u niektórych kobiet brodawki "chowają się" okresowo, część ma na stałe wciągnięte;
nie jest to powód do zmartwień - "taka uroda" ; tym bardziej,że USG jest prawidłowe;
objawem chorobowym jest nagłe zniekształcenie i wciągnięcie brodawki dotąd wypukłej - co Pani nie dotyczy;
pozdrawiam