Mam pytanie odnośnie prawdopodobnego zakażenia się bakterią. Mężczyzna 25 lat. Od kwietnia 2019,

1 odpowiedzi
Mam pytanie odnośnie prawdopodobnego zakażenia się bakterią. Mężczyzna 25 lat.

Od kwietnia 2019, do czasu rozpoczęcia zapalenia prostaty (listopad) (tylko przy napinaniu sie podczas defekacji!) wypływały z mojej cewki pojedyncze krople takiej lepkiej przezroczystej substancji (jak nasienie), czasami gdy dotknąłem papierem ten płyn, to ciągnął sie jak nitka, a czasami był płynny, czasami jak galaretka. Miałem także bardzo swędzący odbyt od dłuższego czasu.

Raz na jakiś czas swędział napletek.
Później od września zaczął mnie co któryś dzień pobolewać żołądź przez kilka minut.

W listopadzie raptem zaczął sie częstomocz, który trwa do dziś (21 luty 2020, ale już mniejszy od miesiąca) oraz tego samego dnia chwile po pojawieniu się częstomoczu zacząłem sikać czerwomym moczem (krwiomocz?) - czerwony mocz zaniknął po godzinie i nie wrócił już.
Po 7 dniach od częstomoczu zacząłem czuć bardzo duży ból krocza, odbytu - zapalenie prostaty.

Czy takie objawy wskazują na jakąś bakterie, która wcześniej była, ale nie dawała objawów i nagle sie rozeszła po organiźmie? 3 tyg przed ostrymi objawami miałem leczone gardło antybiotykiem. Czy takie objawy mogą wskazywać na bakterie atypowe? Np chlamydia? Grzyb?
Wczoraj wykonałem wymazy genetyczne z cewki oraz nowe badania nasienia i moczu. Wcześniej w moczu nie wykryto żadnej bakterii. Usg w normie. PSA niskie. Per rectum prostata rozpulchniona, bolesna. Przez 5 lat korzystałem dosyć często z publicznych toalet siadając na desce, ponieważ mam zespół jelita drażliwego, członka zawsze kładłem na warstwie papieru. W dodatku zdaje mi się, że zbyt powierzchownie myłem okolice intymne, najczęściej samą wodą.

Moje obecne objawy to:
- najczęściej gniecenie w odbycie przy siedzeniu, leżeniu na plecach
- uczucie potrzeby oddania moczu już przy około 150ml
- czasami po erekcji bardziej zaczyna mnie uciskać gdzieś w okolicach pęcherza
- ucisk gdzieś w okolicach pęcherza, gdy zbierze sie około 150 ml moczu
- gdy zbierze się więcej moczu np. już od mniej więcej 150ml zaczyna coraz bardziej boleć nad członkiem (może to pęcherz?) przy uciskaniu pęcherza.
TO są bardzo niespecyficzne objawy, ale z dużym prawdopodobieństwem powiązana z Pana zapaleniem prostaty. Niedoleczony stan zapalny prostaty może prowadzić do poważnych następstw, dlatego proponuje zwrócić się do swojego urologa.