Mam pytanie odnośnie suplementu diety na wypadanie włosów Halier Hairvity w kapsułkach. Czy mogę bra

2 odpowiedzi
Mam pytanie odnośnie suplementu diety na wypadanie włosów Halier Hairvity w kapsułkach. Czy mogę brać te tabletki jeżeli karmię piersią? dodam, że mój synek ma już 2 lata i 3 miesiące. Moje włosy są w opłakanym stanie, strasznie mi wypadają i to nie jest spowodowane karmieniem , bo to był mój problem jeszcze przed ciążą i porodem :-( w jednym miejscu na głowie co jakiś czas pojawia mi się łysy placek po czym włosy znowu w tym miejscu odrastają. Czy to może być spowodowane również stresem?, proszę o poradę
Dzień dobry, skład tego suplementu wydaje się niezły, poza barwnikiem czyli dwutlenkiem tytanu, który potencjalnie może być rakotwórczy oraz pogarsza przebieg chorób zapalnych jelit. Na czas karmienia piersią polecałabym czystsze składy, jak choćby Biotynę 2500mcg firmy Aliness, która świetnie wspomaga zatrzymanie wypadania włosów. Wypadanie włosów jest objawem nieprawidłowości dziejących się w organizmie i może mieć bardzo różne podłoże: zaburzenia hormonalne, problemy z tarczycą, niedobór witamin czy składników mineralnych jak żelazo, cynk, ale też niedobór białka spowodowany restrykcyjną dietą. Na wypadanie włosów wpływ ma więc odchudzanie i niedożywienie, ale też zatrucie metalami ciężkimi, czy nieprawidłowa pielęgnacja włosów. Jednym z czynników które w bardzo dużym stopniu wpływają na stan włosów jest stres, ponieważ nasila on wydzielanie prolaktyny której nadmiar powoduje właśnie wypadanie włosów (prolaktyna odpowiada za pojawienie się i utrzymanie laktacji).
Przyczyn może być wiele i nie da się bez dokładnego wywiadu (i może badań) określić co w Pani przypadku powoduje wypadanie włosów, ale naprawdę warto tego poszukać, bo organizm daje Pani znać, że coś się dzieje, tym bardziej gdy trwa to już kilka lat, jak w Pani przypadku. Proponuję udać się do lekarza (endokrynologa) na badania hormonalne i ustalenie źródła problemu, ewentualnie także do trychologa który pomoże zadbać o włosy, do psychologa jeśli podejrzewa Pani, że źródłem problemu jest tylko stres lub do dietetyka gdy podłożem może być niezrównoważona dieta i niedobory. Pozdrawiam, Donata Ciesielska

Stres jest czynnikiem wpływającym negatywnie na nasz organizm a wypadanie włosów może być odpowiedzią na zaburzenia emocjonalne, hormonalne lub zdrowotne. Przy karmieniu piersią proszę unikać wszelkich suplementów i włączyć je dopiero po odstawieniu dziecka od piersi. Proponuję udać się do lekarza, który skieruje Panią na dalsze badania diagnostyczne i leczenie. Dietetyk też może pomóc, ananlizując zwyczaje związane z odżywnianiem i jakością produktów, dobierze składniki diety poprawiające odbudowę organizmu.