Mam pytanie...proszę o pomoc ponieważ mam tzw włókniak błon w jamie ustnej..jeden mały który przeszk

13 odpowiedzi
Mam pytanie...proszę o pomoc ponieważ mam tzw włókniak błon w jamie ustnej..jeden mały który przeszkadza mi podczas jedzenia..Do kogo mam się udać po poradę i ewent.usunięcie tej dolegliwosci??
Dzień dobry,
prosze udać się do specjalisty chirurga stomatologa, który i oceni i usunie zmianę.
Pozdrawiam serdecznie

Najlepiej na chirurgię stomatologiczną w szpitalu lub przy uczelni medycznej, gdzie mają umowę z zakładem diagnostyczny. Wyciętą zmianę należy koniecznie zbadać.Z jakiej miejscowości Pan(i) jest. Włókniak drażniony w procesie żucia trzeba bezwzględnie usunąć. Powodzenia!
Witam,
Sama mialam włokniaka i wiem, ze pomimo, iż są to łagodne zmiany to mogą wyglądać nieestetycznie lub utrudniać funkcjonowanie i z tego powodu kwalifikuje się je do usunięcia. W moim przypadku chodziło o zmianę na skórze wiec zgłosiłam się z tym problemem do dermatologa. Dermatolog ostrzegł mnie, ze pomimo prawidłowo przeprowadzonego zabiegu zmiana może znów się pojawić w tym miejscu. Minęły jednak blisko 3 lata i zmiana nie wraca. Jeżeli chodzi o zmianę na błonie śluzowej proponowałabym wybrać się do specjalisty zajmującego się miękkimi tkankami jamy ustnej-periodontologia. Przede wszystkim dlatego, że periodontolog najlepiej oceni czy zmiana napewno jest włókniakiem i zaproponuje najlepszą technikę usunięcia gdyż zabiegi na błonach śluzowych to jego specjalność.
Ze swojego doświadczenia powiem również, ze zabieg jest bezbolesny ;-)
Serdecznie pozdrawiam,
Joanna Mastalerz-Kulik
W tej sprawie proszę udać się do chirurga stomatologicznego ale w ramach NFZ potrzebne jest skierowanie.
Dzień dobry ,proszę udać się do chirurga szczękowego, w celu usunięcia zmiany i przesłania do badania histopatologicznego. Pozdrawiam dr Kręcisz
Szanowna Pani/ Szanowny Panie serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu. Specjalizujemy się we wszsytkich zabiegach z zakresu chirurgii jamy ustnej. Włókniak usuniemy bezboleśnie i wykonamy badanie histopatologiczne. Ukłony Rafał Radzewski
Do chirurga stomatologicznego zeby go usunął
Dzień dobry,

Tego typu dolegliwościami zajmuje się chirurg stomatolog lub chirurg szczękowo-twarzowy. Zachęcam do konsultacji i ewentualnego usunięcia zmiany.

Pozdrawiam, Michał Jonasz
Witam!
Proszę zgłosić się na konsultację i zabieg usunięcia do lekarza stomatologa o specjalizacji chirurgii stomatologicznej bądź chirurgii szczękowo-twarzowej.
Pozdrawiam
dr Joanna Ziółkowska
proszę zgłosić się do chirurga stomatologicznego, pozdrawiam
Dzień dobry,
zalecam udanie się do chirurga stomatologicznego lub chirurga szczękowo-twarzowego.
Pozdrawiam
Dzień dobry.
Konieczna jest wizyta u chirurga stomatologicznego oraz zabieg wycięcia zmiany.
Pozdrawiam.
Dobry wieczór.
Włókniaki występujące w jamie ustnej są najczęściej pochodzenia urazowego i nie wymagają bezwzględnego usunięcia.
W przypadku, w którym są umiejscowione w strefie narażonej na stałe podrażnienie oraz gdy występuje stan zapalny wokół - warto skonsultować się z chirurgiem.
W takim przypadku wskazanie jest do usunięcia.
Zapraszam do Gabinetu, na konsultację z chirurgiem.
Pozdrawiam !