Mam pytanie, wiem, że było już takich tematów wiele, ale nie umiem już myśleć o niczym innym. Z moim

1 odpowiedzi
Mam pytanie, wiem, że było już takich tematów wiele, ale nie umiem już myśleć o niczym innym. Z moim partnerem kochałam się 17 lutego. W styczniu okres miałam 10, a w lutym 6. Towarzyszyl mi przy nim ogromny ból. Byłam nim sparaliżowana, nie potrafiłam się ruszać. Był tak silny, że kilka razy zwymiotowałam. Po ok. 2 godzinach przeszło mi i bardzo osłabiona poszłam spać. Nie jest to pierwszy taki epizod w moim życiu, takie bóle na początku miesiączki zdarzają mi się co kilka miesięcy. Ostatnim razem (6 luty) moi bliscy dzwonili na pogotowie, ponieważ sprawa była poważna. Nie wiem, co mam z tym robić. Byłam u ginekologa, robiłam zarówno cytologię jak i USG, ale nie wykazało nic podejrzanego. Nie to jednak jest moim problemem, a kwestia tego, że spóźnia mi się okres już od 7 dni. Nigdy nie miałam problemów z nieregularnymi miesiączkami, największe opóźnienia to max. 4 dni. Zastanawiam się, czy nie jestem w ciąży. Szanse na to są małe, ponieważ z partnerem zabezpieczaliśmy się (prezerwatywy), oprócz tego wytrysk nastąpił poza drogami rodnymi. Po zbliżeniu prezerwatywa była cała i nic się z nią nie stało. W zasadzie nie miałam bezpośredniego kontaktu z nasieniem. Czy wobec tego prawdopodobna jest ciąża?

W tym miesiącu miałam też wiele stresów związanych z życiem prywatnym, jednak jeszcze nigdy mój organizm nie reagował brakiem miesiączki na stres. Od kilku dni odczuwam także bóle w podbrzuszu (takie, jakbym miała mieć okres), ale nic z tego. Nie wiem już, co mam robić. Czy to może być związane z moimi dolegliwościami, czy to raczej ciąża?

Bardzo proszę o odpowiedzi, to dla mnie ważne.
Wątpliwości odnośnie ciąży najłatwiej jest wykluczyć wykonując test ciążowy lub badanie beta-hcg.
Dolegliwości związane z miesiączkowaniem są z kolei znacznie trudniejsze do diagnostyki i wymagać mogą szerszych badań w tym dokładnego obrazowania jamy macicy w usg i ewentualnego rozszerzenia diagnostyki o badania laboratoryjne lub badanie histeroskopowe.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.