Mam stan zapalny w dwóch zębach, które są do kanałowego leczenia. Na leczenie jednego jestem umówion

3 odpowiedzi
Mam stan zapalny w dwóch zębach, które są do kanałowego leczenia. Na leczenie jednego jestem umówiona za parę dni, z drugim muszę się wstrzymać. Cały czas bolą i biorę duże ilości leków, które działają krótko i tylko trochę. Nie mogę nawet zjeść bez bólu. Jestem na antybiotyku. Wybrałam już dalacin o dawce 300 mg 3 razy dziennie, w ogóle nie pomógł, jak bolały tak bolą. Teraz zaczęłam klindamycin 600 mg 3 razy dziennie. Czy jest szansa, że ten antybiotyk w ogóle zadziała? Może pierwszy był o zbyt małej dawce? Nie będę się rozpisywać o kompetencji i perypetiach z niektórymi "specjalistami". Proszę tylko o konkretną odpowiedź, czy ten antybiotyk w końcu pomoże czy nie. Czy są może inne sposoby żeby wyleczyć zakażenie w zębie przed leczeniem kanałowym. Jeden ząb musi mi jakiś czas wytrzymać, więc musi przestać boleć. Do tej pory, na inne zęby, jeśli był stan zapalny pomagał, ale od razu była zapisana duża dawka, teraz przez niedouczenie chyba stomatolog dostałam mniejszą dawkę, która kompletnie nic nie zadziałała.
Szanowna Pani nie można brać takich ilości antybiotyków , jeżeli dwa zęby są do leczenia to trzeba leczyć dwa zęby na raz a nie na raty , antybiotyki w końcu przestają działać ????

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam niestety niestety inna opcją alternatywną dla leczenia kanałowego jest usunięcie zęba prawdopodobnie antybiotyk nie działa tak jak powinien bo był już w przeszłości stosowany i doszło do uodpornienia się bakterii na jego działanie. Dawka Clindamycyny jest bardzo duża i powinna zadziałać jednak proszę nie zwlekać z decyzja o leczeniu drugiego zęba gdyż stan zapalny w pewnym momencie może być tak duży iż jedynym wyjście będzie tylko usunięcie zęba
Jeżeli nie jest Pani w stanie leczyć dwóch zębów jednocześnie warto co najmniej udać się do dentysty celem otworzenia zęba oraz założenia opatrunku/lekarstwa do zęba. Takie postępowanie pozwoli lokalnie zadziałać na stan zapalny i zmniejszyć dolegliwości bólowe, a właściwe leczenie kanałowe powinno rozpocząć się jak najszybciej. Przyjmowanie tak dużej ilości antybiotyków nie jest wskazana.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.