Mam stwierdzona depresję. Jednymi z powodów jest posiadanie mętów w oku i szumu w uchu. Wiem, że to

2 odpowiedzi
Mam stwierdzona depresję. Jednymi z powodów jest posiadanie mętów w oku i szumu w uchu. Wiem, że to brzmi byc moze bardzo nieadekwatnie, jednak niekiedy te rzeczy mi tak dolegają, że nie mam chęci do życia. Z powodu szumów nie wiem co to znaczy siąść w ciszy, nie jestem w stanie się skupić, skoncentrować. Z powodu mętów nie mogę po prostu spokojnie spojrzeć na coolweik, przewrócić wzrok, a najbardziej mnie boli, że nie mogę zająć się grafiką, czymś co najbardziej lubię, ponieważ wtedy męty doskiweiraja mi najbardziej, gdyż skupiam wzrok, i tym bardziej że zwykle taka grafikę wykonuję na komputerze, co rowniez wzmaga widoczność mętów.
Wiem, że te dolegliwości jako przyczyny depresji brzmia błacho, ale odbierają mi radość życia, chęć i wzmagają wlasnie stany depresyjne. Ani szumów ani mętów nie mogę się pozbyć, co zatem moge zrobić by sobie ulżyć ?
Wg. mnie w pierwszej kolejności należałoby zająć się somatycznymi przyczynami dolegliwości- a więc konsultacja okulistyczna i laryngologiczna (ewentualnie neurologiczna) byłaby jak najbardziej wskazane. Leczenie najlepiej zacząć od przyczyn- jeśli tych nie udałoby się usunąć lub nie byłoby uchwytnych odchyleń somatycznych- w dalszej kolejności konsultacja psychiatryczna.

Otóż, moim zdaniem "te dolegliwości jako przyczyny depresji brzmią błaho" nie jest prawdziwe. One mogą na tyle utrudniać, życie że przestaje się chcieć żyć! Z jakich powodów Pisząc(a)y uważa, że szumów i "mętów w oczach" nie można się pozbyć? Czy to diagnoza lekarska, czy obawa Piszącej(cego)? Jeśli to specjaliści postawili to rozpoznanie to proszę o skontaktowanie się z psychiatrą w okolicy zamieszkania. A może ze mną?