Mam taki problem, otoz przeskakuje mi cos pod kolanem jakby sciegna ocieralo sie o cos, to odczucie

3 odpowiedzi
Mam taki problem, otoz przeskakuje mi cos pod kolanem jakby sciegna ocieralo sie o cos, to odczucie towarzyszylo takze troche wyzej jakby w podudziu. Od jakiegos czasu wykonuje cwiczenia na przeskakujace biodro i do przeskakiwanie wyzej jakby przeszlo ale pod kolanem nadal to czuje, najbardziej przy przysiadach. Wczesniej czulem bol i mialem z drugiej strony ciala na wyzokosci plecow rwe kulszowa ale wyleczylem bol zostalo tylko przeskakiwanie. Trenowalem roznr sporty i ciezko pracowalem. Pamietam, ze to zaczalo sie od skrecenia kostki, ktorej nie leczylem i najwyrazniej mialem zla postawe. Na dzien dzisiejszy dbam o to i nie dokucza mi juz bol plecow ani biodra ale zostalo przeskakiwanie pod kolanem w prawej nodze od strony srodkowej. Przy kazdym pochyleniu np. do msrtwego ciagu przeskakuje. Rozciagam to od jakiegoś czasu ale nie wiem co to dokladnie.
Problem przeskakiwania może mieć kilka źródeł. Mogą to być przeskakujące ścięgna zginaczy kolana związane z nieprawidłowym napięciem w ciele, może to być efekt torbieli, zwyrodnienia ściegien itd itp. Zachęcam do podjęcia współpracy z fizjoterapeutą który zna modele globalnej pracy z ciałem. Samo rozciąganie może nic nie dać gdyż zródło napięć może być zupełnie w innym miejscu. Zapraszam.

Dobrym pomysłem jest zrobienie badań np. USG , które może potwierdzić lub wykluczyć źródło patologicznego napięcia ścięgien.
Zapraszam na konsultacje ... pozdrawiam