Mam takie pytanko mój przyjaciel bardzo się o mnie martwi troszczy jak mam jakiś problem, to się str

3 odpowiedzi
Mam takie pytanko mój przyjaciel bardzo się o mnie martwi troszczy jak mam jakiś problem, to się strasznie denerwuje w jego zachowaniu niepokoi mnie to, że jest nieśmiały i strasznie skryty lubi słuchać tego, co do niego mówię zapamiętuje dużo rzeczy z mojego życia, a o swoim nie chce nic mówić gadamy codziennie przez telefon nawet 1h dziennie jak kiedyś dałam mu buzi w policzek na pożegnanie, to poprosił, abym tego nie robiła nie wiem czemu.
Witaj, jak dobrze rozumiem czujesz, że Twój przyjaciel jest Ci bardzo oddany, interesuje się Twoim życiem i zależy mu na Twoim szczęściu. To bardzo cenne mieć taką osobę u swojego boku. Rozumiem także Twój niepokój, odnośnie jego nieśmiałości mówienia o swoich sprawach prywatnych. Relacje przyjacielskie kierują się zasadą równości, co rozumiem przez to, że każde z przyjaciół wnosi do relacji tyle samo. Z Twojego wpisu, wnioskuję, że również chciałabyś dowiedzieć się o nim czegoś więcej, jednak on się zamyka. Powodów dla których może tak się dziać może być całe mnóstwo. Może doświadczył kiedyś relacji na której się zawiódł, dlatego ciężej mu się otworzyć, może po prostu nie lubić mówić o sobie, może potrzebować również więcej czasu na to by się przed kimś otworzyć, a może mieć również przekonanie, że należy dawać, a nie brać. Jak widać powodów może być wiele i niekoniecznie takie, które tutaj wymieniłam, ale myślę, że żeby się tego dowiedzieć musisz z nim szczerze porozmawiać, spróbować przedstawić swój punkt widzenia oraz emocje jakie temu towarzyszą. Do tego polecam komunikat ''ja''. Pozdrawiam, Anna Kalwasińska

Dzień Dobry,
Polecam skontaktować się ze specjalistą, aby szerzej omówic ten problem podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie
Twój przyjaciel wykazuje wiele cech, które mogą sugerować głębokie zaangażowanie emocjonalne i troskę o Ciebie. Jego zachowanie może wynikać z różnych przyczyn, które warto rozważyć: Nieśmiałość i skrytość, Głęboka troska i zaangażowanie.
Granice fizyczne: Prośba o to, byś nie dawała mu buziaka na pożegnanie, może wynikać z kilku powodów. Może czuć się niekomfortowo z fizycznym kontaktem, może to wynikać z jego nieśmiałości, osobistych przekonań lub doświadczeń. Ważne jest, aby szanować jego granice i nie naciskać na coś, z czym czuje się nieswojo.
Brak otwartości o sobie: Niechęć do mówienia o sobie może wynikać z lęku przed byciem osądzonym, z braku pewności siebie lub z osobistych doświadczeń, które go do tego zniechęciły. Może potrzebować więcej czasu, aby się otworzyć i zaufać na tyle, by dzielić się swoimi uczuciami i doświadczeniami.
Porozmawiaj z nim otwarcie o swoich obserwacjach i zapytaj, jak się czuje w Waszej relacji. Wyjaśnij, że zależy Ci na nim i chcesz go lepiej zrozumieć.
Pokaż mu, że jesteś tu dla niego, niezależnie od tego, czy chce mówić o sobie, czy nie. Twoja obecność i wsparcie mogą pomóc mu poczuć się bardziej komfortowo i bezpiecznie.
Daj mu czas. Niektóre osoby potrzebują więcej czasu, aby otworzyć się i poczuć się komfortowo w dzieleniu się swoimi myślami i uczuciami.
Twój przyjaciel prawdopodobnie bardzo Cię ceni i martwi się o Ciebie, co jest oznaką jego zaangażowania w Waszą relację. Jego nieśmiałość i skrytość mogą być wynikiem osobistych doświadczeń lub natury jego charakteru. Kluczem jest otwarta i wspierająca komunikacja oraz cierpliwość.