Mam takie pytanko. Słyszałam dużo żeby schudnąć trzeba obniżyć swoje codziennie zapotrzebowanie kalo
2
odpowiedzi
Mam takie pytanko. Słyszałam dużo żeby schudnąć trzeba obniżyć swoje codziennie zapotrzebowanie kalorii o 300, albo 400 kcal. No a problem jest w tym że ja nacodzien jadłam 1300 kcal. A jak to odjęłam to wyszło 900 kcal i do tego ćwiczenia to zaczęło mnie to bardzo męczyć.. Doradzi mi państwo coś? Mam 17 lat, wagę 63 kg i 163 cm wzrostu. Chciałabym troche schudnąć, gdyż nie czuję się dobrze w swoim ciele. Pozdrawiam
To prawda, że w trakcie odchudzania należy zachować deficyt kaloryczny, ale nie powinien być on zbyt duży. Kalorie odejmujemy od całkowitego zapotrzebowania energetycznego i nie schodzimy poniżej podstawowego zapotrzebowania energetycznego (podstawowe zapotrzebowanie w Twoim przypadku wynosi ok. 1400 kcal). Warto byłoby przeanalizować jak wygląda spożycie kalorii w dłuższej perspektywie czasu, gdyż 1300 kcal to z pewnością wartość z uwzględnionym deficytem i na pewno nie powinno się go dodatkowo zwiększać. Za brak efektów może odpowiadać wiele czynników, m.in. złe oszacowanie spożywanych kalorii, obecność jednostek chorobowych, etc., dlatego też warto dokładnie przeanalizować tę kwestię.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Kwestia leży na pewno po stronie odpowiedniego wyliczenia całkowitego zapotrzebowania, tutaj też ważne jest prawidłowe oszacowanie swojej codziennej aktywności. Wówczas dopiero od całkowitego zapotrzebowania można wygenerować odpowiedni deficyt. Jeżeli przy podaży 1300 kcal nie było efektów, a jest to wartość poniżej Pani podstawowej przemiany materii, to myślę, ze trzeba jeszcze raz przyjrzeć się od podstaw oszacowaniu dziennej podaży kalorii, czy nie ma ich przypadkiem więcej.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.