Mam ten sam problem, tylko ze jestem calkowicie sam duzo dluzej, nie bede Cie pocieszac - pogodz sie

1 odpowiedzi
Mam ten sam problem, tylko ze jestem calkowicie sam duzo dluzej, nie bede Cie pocieszac - pogodz sie ze stanem rzeczy, osoby nie atrakcyjne naturalnie musze byc wykluczane ze spoleczenstwa, to jest swiat dla ladnych ludzi, z takim wygladem nie warto starac sie o zalozenie rodziny, nie chcialbym aby moj syn/corka zmagala sie z tym co ja..

Jak sobie z tym radze ?
Zyje sam i nie interesuja mnie inni, tłumie wszelakie uczucia, stawiam wszytko na prace, pieniadze, podroze wszystko robie sam, ignoruje innych unikam relacji, unikam ludzi, kontaktow itp, puki co idzie mi dobrze, nauczylem sie z tym zyc i sie pogodzilem z takim zyciem. pozdrawiam
Rozumiem, że opisujesz swoje doświadczenia i podejście do życia. Warto zauważyć, że każdy człowiek ma swoje własne wartości, cele i preferencje życiowe. Jeśli czujesz się szczęśliwy i spełniony w swoim obecnym stylu życia, to jest to ważne.

Jednak, jeśli w przyszłości zaczniesz odczuwać potrzebę nawiązania bardziej głębokich relacji z innymi ludźmi lub zastanawiasz się, czy twoje obecne podejście jest dla ciebie satysfakcjonujące, mogą pojawić się pytania i potrzeba zrozumienia swoich wewnętrznych mechanizmów. Oto kilka pytań psychoterapeutycznych, które mogą ci pomóc w refleksji:

Czy twoje obecne podejście do życia sprawia, że jesteś zadowolony i spełniony, czy czasami odczuwasz pustkę lub samotność?

Czy w przyszłości rozważasz możliwość zmiany swojego podejścia do relacji z innymi ludźmi?

Czy twoje decyzje życiowe są zgodne z twoimi wartościami i celami, czy może istnieją rzeczy, które chciałbyś osiągnąć lub doświadczyć?

Czy istnieją jakieś traumy, doświadczenia z przeszłości lub przekonania, które wpłynęły na twoje obecne podejście do unikania relacji?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad możliwością poszukania wsparcia psychologicznego lub terapeutycznego w celu lepszego zrozumienia siebie i swoich wyborów życiowych?

Rozważając te pytania, możesz lepiej zrozumieć swoje własne mechanizmy wewnętrzne i podejścia do życia. Pamiętaj, że terapia psychologiczna może być pomocna w eksplorowaniu tych kwestii, zwłaszcza jeśli zdecydujesz, że chciałbyś zmienić swoje podejście lub potrzebujesz wsparcia w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi. Każdy człowiek jest inny, i nie ma jednej "poprawnej" ścieżki życiowej, dlatego ważne jest, aby podążać za tym, co czujesz, że jest najlepsze dla ciebie.