Mam w sobie jedną cechę, która bardzo mi przeszkadza w pracy. Za dużo mówię o sobie współpracownikom

5 odpowiedzi
Mam w sobie jedną cechę, która bardzo mi przeszkadza w pracy. Za dużo mówię o sobie współpracownikom, za dużo rzeczy prywatnych. Często rozśmieszam innych swoim kosztem, umniejszając sobie. Robiąc nawet z siebie błazna czasami. Potem w domu bardzo tego żałuje, bo przez to mogę nie być traktowany poważnie w pracy i wewnętrznie czuje ze niepotrzebnie tak robię. Z czego może u mnie to wynikać i jak zacząć to zmieniać?
Dzień dobry, takie zachowania mogą wynikać z wielu powodów, np. z niskiego poczucia wartości, lęku przed odrzuceniem. Dobrze byłoby skonsultować się z psychologiem lub psychoterapeutą, który pomoże zdiagnozować w czym tkwi problem i w razie konieczności zaleci psychoterapię, która stworzy szansę na przepracowanie i zmianę niezdrowych czy szkodliwych zachowań. Pozdrawiam serdecznie

Obserwuje Pan siebie i widzi zachowania, które Panu przeszkadzają, a to już dużo. Bardzo prawdopodobne, że te zachowania to tzw. mechanizmy obronne. Z czego te mechanizmy/ zachowania wynikają i jak je zmienić? Przyczyny i odpowiedzi mogą być różne, mamy zbyt mało informacji, by to stwierdzić. Zachęcam do konsultacji z psychologiem/ psychoterapeutą, który pomoże Panu w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące Pana pytania.
Dzień dobry, jeśli chodzi o przyczyny to mogą one być bardzo różne. Z mojej strony zachęcałbym do odbycia konsultacji ze specjalistą, z którym wspólnie dojdziecie do źródła zachowania co będzie pomocne w modyfikacji zachowań czy myśli pojawiających się w związku z tego typu sytuacjami.
Życzę wszystkiego dobrego :)
Dzień dobry, przyczyny opisanych zachowań mogą być różne i aby je poznać warto byłoby pewnie przyjrzeć im się bliżej. Może tutaj pomóc psycholog lub terapeuta. Bardzo prawdopodobne, że takie zachowania pełnią funkcj pewnych obron, strategii radzenia sobie czy to ze stresem, lękiem przed odrzuceniem czy też z uczuciem niedopasowania. Tak naprawdę aby powiedzieć coś więcej, trzeba byłoby spojrzeć na sytuację z szerszej perspektywy. To co wydaje się istotne i napewno warte podkreślenia to fakt, że zauważa Pan u siebie zachowania, które Panu przeszkadzają. Jest to bardzo ważny punkt wyjściowy do dalszej pracy. Zachęcam do konsultacji z psychologiem, który pomoże Panu zrozumieć co się dokładnie dzieje.
Pozdrawiam serdecznie!
Dzień dobry. Tak naprawdę hipotetycznych powodów może być wiele. Z jednej strony może być to nawyk, zawzięty nawet z czasów dzieciństwa. Może to być obniżona samoocena, choć ciężko określić po braku szczegółów, zależy też co Pan czuje po powiedzeniu czegoś za dużo na swój temat - czy to pomaga w relacjach, czy czuje się Pan wtedy wysłuchany (na ten dany moment - chwilę przed). Również ważne jest to, że same emocje nacechowane negatywnie pojawiają się już w domu w formie ruminacji. Warto w takim wypadku skorzystać z wizyty u psychologa, zastosować samoobserwację oraz konkretne techniki na osiągnięcie Pana celu. W centrum uwagi u psychologa powinien również się znaleźć cel sam w sobie, ponieważ możemy mieć różne błędne przekonania na swój temat, które są utrwalone i schematyczne i niekoniecznie zawsze prawdziwe.

Pozdrawiam!