Mam zakarzenie druk moczowych 10,6ML mialem juz trzykrotnie leczenie antybiotykami .a zakarzenie nas

2 odpowiedzi
Mam zakarzenie druk moczowych 10,6ML mialem juz trzykrotnie leczenie antybiotykami .a zakarzenie nasililo sie z10.3 mam cewnik zew.od pazdziernika po operacji poszerzenia odplywu moczu teraz mam miec wszczepiony sztuczny zwieracz.ale szpital Dzieciatka w Warszawie jest zainfekowany.Co mam robic
Szanowny Panie, Pana problem jest co najmniej skomplikowany. Jest Pan po leczeniu operacyjnym na drogach moczowych. Ma Pan sztuczny zwieracz i do tego cewnik?!
Domyślam się,że historia jest znacznie dłuższa jak ją Pan przedstawia.
Przede wszystkim jeśli uważa Pan,że sytuacja jest nagła oraz/lub niepokojąca może się Pan zawsze zgłosić do najbliższego (lub dowolnego) szpitalnego oddziału ratunkowego. To jest w przypadku nagłego bólu, gorączki lub pogorszenia samopoczucia.

W przeciwnym razie sugeruję skontaktować się z urologiem, który na codzień zajmuje się leczeniem Pana. Zakładam, że taka osoba istnieje. Może to być również lekarz rodzinny

Jeśli dobrze rozumiem występuje u Pana prawdopodobnie wysiłkowe nietrzymanie moczu z powodu którego oczekuje Pan na wszczepienie zwieracza a tymczasowo zaopatrzony jest Pan cewnikiem. A czy ma Pan jakiekolwiek objawy zakażenia układu moczowego? Nie wspomniał Pan o bólu ani innych dolegliwościach więc być może ich nie ma a jedynie występują bakterie w badaniu moczu. Jeśli nie ma objawów to nie jest to zakażenie, pytanie jak Pan pobrał mocz na badanie? Jeżeli z cewnika to badanie jest niewiarygodne. Jeżeli bezpośrednio oddał Pan mocz do sloika a nie ma Pan objawów to nie jest to zakażenie układu moczowego a bezobjawowa bakteriuria i nie wymaga antybiotyku w tej chwili. Jeżeli natomiast występują objawy to należy skontaktować się z urologiem, wykonać prawidłowo posiew moczu i zmodyfikować leczeniem.