Mam zapytanie odnosnie wysuszajacej sie szybko skory w szczegolnosci na czole I w okolicach nosa jak

3 odpowiedzi
Mam zapytanie odnosnie wysuszajacej sie szybko skory w szczegolnosci na czole I w okolicach nosa jak I brwi.Swedzenie przy tym jest niesamowite a w dodatku gdy znajduja sie w pomieszczeniach dogrzewanych,ocieplnanych mam wrazenie ze moja glowa eksploduje twarz czolo robia sie bardzo czerwone a do tego skora bardzo wysycha I jest widoczna na calej twarzy I czole.Bardzo prosze o wskazowki jaka jest tego przyczyna, lub choroba.Jesli choroba to jak ja leczyc?? I oczywiscie jaka by byla metoda pozbycia sie tego okropnego problemu.Z gory dziekuje za wszelka pomoc I porady z Panstwa strony.Pozdrawiam.
dzięń dobry.Opis jest chaotyczny ,ale można brac pod uwage lojotokowa zapalenie skóry twarzy ,czyli odmianę łupieżu. To schorzenie wcale nie musi dotyczyć tylko skóry owłosionej głowy. Terapia to zazwyczaj kremy lub tabkletki przeciwgrzybicze oraz dodatki w postaci kropelek lub emusji ze sterydami lub bez sterydów.Poza najbardziej starożytnym lekiem pod nazwą ,,clotrimazol" lub,, clotrimazolum'' ,reszta będzie na receptę. Jest to schorzenie ,przynajmniej do ,kontrolowania, a czasem nawet do trwałego wyleczenia. Dobrze aby leczenie nadzorował lekarz dermatolog ,a nie kosmetolog czy kosmetyczka.
Z poważaniem dr Piotr Mazur.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam! Opis sugeruje łojotokowe zapalenie skóry i wymaga okresowego leczenia zaostrzeń. Niestety choroba należy do przewlekłych i dążymy raczej do uzyskania jak najdłuższej poprawy , a nie zupełnego wyleczenia. Jak leczyć? Zapraszam na konsultację. Tutaj odpowiadamy tylko na pytania pacjentów. Leczenie zawsze powinno być poprzedzone konsultacją.
Witam, najczęstszą chorobą dermatologiczną, która przejawia się rumieniem i i złuszczaniem w okolicach brwi i nosa jest łojotokowe zapalenie skóry. W terapii łojotokowego zapalenia skóry najczęściej wykorzystujemy zewnętrzne leki przeciwzapalne: kortykosteroidowe i tzw inhibitory kalcyneuryny. Bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja skóry.
Jolanta Szczepanowska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.