Mam30 lat i od kilku lat mam problemy z kręgosłupem które coraj częściej odczuwam. Ortopeda do które

2 odpowiedzi
Mam30 lat i od kilku lat mam problemy z kręgosłupem które coraj częściej odczuwam. Ortopeda do którego zgłosiłam się po pomoc powiedział że mam lumbago (tzw. Postrzał.ostani raz wystąpił 2 lata temu)ale lekkie bóle pleców coraz częściej dokuczaja(Dwa dni temu kolejny raz wystąpił postrzał). Dolegliwości jakie mam przede wszystkim dotyczą bardzo silnego bólu pleców (promieniujacy) odczuwam ból podczas leżenia (zbyt długo nie wytrzymam w jednej pozycji), leżąc na plecach przy próbie podniesienia nogi ból bardzo się nasila, przy próbie schylenia się tracę panowanie nad nogami i muszę się czegoś złapać bo upadne, siedzieć nie mogę wogole bo jak próbuje usiąść w sekundzie ból robi się nie do wytrzymania, chodzenie również sprawia mi bardzo wielkie trudności nogi przesuwam małymi kroczkami delikatnie żeby nie robić żadnych gwałtownych ruchów i nie podnosić nóg. Dodam że leki przeciwbólowe i przeciwzapalne nie przynosza żadnej ulgi. W opisie rezonansu magnetycznego (robiony 2lata temu) jest napisane: Ocena: Występ lewej tarczy sanitariusza LWK 3/4 z kontaktem tarczy z korzeniem nerwu L4 w bocznym zagłębieniu. Kolejny występ krążka międzykręgowego w przejściu lędźwiowo-krzyżowym ze styczną korzenia nerwu S1 po obu stronach w bocznym zagłębieniu, ale bez oznak korzenia. Stroma pozycja odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Moje pytanie w jaki sposób mogę ulżyć sobie w bólu i w przyszłości unikać tego typu urazów? Czy to faktycznie może być lumbago? I do jakiego specjalisty zgłosić sięw celu dalszego leczenia? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Proponuję udać się na terapie manualną to fizjoterapeuty OMT, OMPT czy osteopaty w swojej okolicy.

Dzień dobry. Proszę udać się do fizjoterapeuty/osteopaty na dokładną diagnostykę. Pana opis prawdopodobnie świadczy o ostrym stanie dyskopatii. Należało by przeprowadzić specjalistyczne testy sprawdzające. Proszę chłodzić bolące miejsca i udać się do terapeuty jak najszybciej. Pozdrawiam