Mam38 lat oraz 2 dzieci urodzonych poprzez cc.Odebrałam wynik po 4 już kolposkopi, biopsji kanału sz

2 odpowiedzi
Mam38 lat oraz 2 dzieci urodzonych poprzez cc.Odebrałam wynik po 4 już kolposkopi, biopsji kanału szyjki macicy oraz abrazji. Badania wykonywane są średnio co 7-10 m-cy. Za każdym razem wynik oznacza przerost endometrium oraz CIN 1. Aktualny wynik: wyskrobiny z jamy macicy; wycinki z tarczy, wyskrobiny z kanału szyjki.
Wyskrobiny z jamy macicy: polypus fibroso-glandularis endometrialis parvus. Fragmenta endometrii perimenopausalis.
Wycinki z tarczy: erosio glandularis(ectropion) portionis vaginalis colli uteri partim in statu epithelisationis. Cervicitis chronica activa levi gradu. Koilocytosis focalis epithelii paraepidermalis colli uteri sine dysplasia koilocytica.
Wyskrobiny z kanału szyjki: fragmenta endocervicis normotypici.
Proszę o objaśnienie wyników ora ew. wskazanie leczenia. Opinie lekarzy do których chodzę bardzo się różnią , nie mam pojęcia jak postąpić. Lekarz prowadządzy proponuje leczenie hormonalne oraz dalsze kontrole z wycinkami ( czym jestem juz bardzo zmęczona) natomiast lekarz wykonujący zabieg twierdzi ze powinnam rozważyć konizację szyjki macicy. Dodam , że nje planuję mieć więcej dzieci. CIN 1 utrzymuje sie od końca 2015 roku.Państwa opinia ułatwi mi podjęcie decyzji co do dalszego leczenia.
DZIĘKUJĘ
Konizacja w Pani przypadku mogłaby być zabiegiem terapeutycznym i faktycznie przerwać cykliczne pobieranie wycinków. Po konizacji konieczna byłaby regularna kontrola cytologiczna, a to już chyba mniejszy kłopot.

Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
konizacja potem badani hpv i szczepienie; sprawa idzie w stronę nowotworu i wszyscy się temu przyglądają nie podejmując działań; koniacja nie przeszkadza w donoszeniu ciąży

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.