Martwię się o pewna sprawa. Otóż, ostatnio miałem badanie rtg, ponieważ miałem podejrzenie skrócenia

1 odpowiedzi
Martwię się o pewna sprawa. Otóż, ostatnio miałem badanie rtg, ponieważ miałem podejrzenie skrócenia prawej nogi. I i to było takie badanie że stałem z daleka na takim stołku i lekarz robił zdj i ta aparatura była z daleka. Podobno to jakieś dokładne badanie cyfrowe czy coś takiego, nie pamiętam jak dokładnie mówił na to lekarz kierując mnie na badanie ale chodzi o to że to dokładnie do centymetra czy tam mimilmetra miało pokazać czy któraś kończyna jest krótsza czy też nie. Kosztowało 180 zł to zdjęcie. I mam do odebrania klisze jakąś. Opisuje to tak dokładnie żeby Pan/Pani doktor wiedziała o jakie badanie chodzi bo wydaje mi się istotne. I podczas tego badania pani dała mi takie coś do naklejenia taka jakby osłonę/zbroje na narząd płciowy. I podczas tego zdjęcia robienia nie zwróciłem uwagi że kawałek penisa wystawał poza tą osłonę. I teraz takie pytanie, czy jest możliwe, że badanie rtg mogło coś uszkodzić na skórze prącia? Otóż mialem takie małe grudki perliste prącia a po badaniu są jakby większe i jest ich jakby więcej. I żołądź z tej strony której było robione zdjęcie czyli tej co była na wprost aparatu rtg (nie wiem jak to się nazywa) jest taki jakby wysuszony, ma takie jakby pionowe wcięcia/nacięcia jakby blizny po czym nie wiem jak to opisać jakny ręka wpaść w krzaki i równomiernie sobie ponaciniac pionowo skórę ale nie do krwi. I. Teraz moje pytanie. Czy jest w ogóle możliwa jakas taka zmiana od promieniowania rtg? Bo nie wiem może miałem już tak dłuższy czas i nie zwróciłem uwagi na te zmiany ale wątpię. Może to. zbieg okoliczności. Chodzi mi tylko żeby Pan/Pani doktor powiedziała czy to w ogóle by było możliwe jakas taka zmiana po rtg i przez to że nie była jakaś tam część ciała osłonięta która miała być. Pytam bo nie chce wydawać pieniędzy na lekarza jak ma się Okazać że moje obawy nawet nie mógłby by być prawda (że rtg mogło coś uszkodzić w ten sposób i że to widać na zewnątrz organizmu) z góry dziękuję za odpowiedź i wszystkiego dobrego! Pozdrawiam
Dzień dobry.

Opisywane efekty nie są możliwe po zdjęciu RTG.

Pozdrawiam,
Paweł Wołyniec